„…bátorságot kell vennünk ahhoz, hogy minden normát, konvencionális kapaszkodót elengedjünk és akkor, igen, az élet végtelenül gazdaggá és bővelkedővé válik.” (Etty Hillesum)
2015-ben hittanári, 2016-ban keresztény egyház-és művelődéstörténeti diplomát szereztem Szegeden. A főiskola után hittant tanítottam általános iskolásoknak, ahol a gyerekprogramok szervezésében is aktívan részt vettem. Ezt követően a budapesti Mária Rádió Mindszenty bíborosról szóló „Istenért, Egyházért, Hazáért” című műsor egyik önkéntes szerkesztő-műsorvezetője lettem. Mindeközben a Magyarországi Mindszenty Alapítvány tevékenységébe is bekapcsolódhattam, ahol alapkutatásokat végeztem Mindszenty József bíboros tisztelettörténetének dokumentálására, elláttam a levéltár rendszerezési feladatait és segíthettem az Alapítvány nagyobb rendezvényeinek sikeres lebonyolítását. A megbízatások elvégeztével az Ars Sacra Fesztivál szervezői csapatához csatlakoztam, ahol a tíz napos országos rendezvénysorozat egyik programkoordinátora lettem.
Számomra megtartó erővel bírnak a családi, dusnoki és rác-magyar gyökereim, ez jelenti személyes elkötelezettségem alapját. Életem során láthattam, mit jelent elszakadva az otthontól, a biztonságos, jól ismert környezetünktől távol lenni, mit jelent külföldön magyar muzsikát hallgatni, magyar szót hallani, magyarul gondolkodni. A Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjprogramnak köszönhetően most meg is élhetem ezt. Örömmel veszek részt a nemzeti ünnepek, a heti foglalkozások szervezésében és lebonyolításában, a személyes történetek rögzítésében és az itt élő magyar családok mindennapjaiban. Nagy bátorságra volt szükségem, hogy belevágjak ebbe a szolgálatba, ahogy annak idején magyar testvéreinknek is komoly erőfeszítésre volt szükségük az otthon elhagyásához és a helytálláshoz, de hiszem és remélem, hogy kölcsönösen gazdagíthatjuk egymás életét az itt eltöltött kilenc hónap alatt.