„Mindig váltani az élet ritmusát. Tudatosan és figyelmesen cserélni munkát és pihenést” /Márai Sándor: Füveskönyv/
Az 1990-ben újrainduló Baár-Madas Református Gimnázium első teljes évfolyamán érettségiztem, majd a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán, magyar-holland szakán végeztem. Tanulmányi eredményeimért 1996-ban nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat, 1997-ben hollandiai tanulmányi ösztöndíjat nyertem.
Arany Katedra díjjal kitüntetett édesanyám nyomán én is a tanári hivatást választottam. Egykori Alma Materemben, a Baár-Madas Református Gimnáziumban kezdtem tanítani, azonban a szakmát anyagi okok miatt hamar elhagyni kényszerültem. A mobil távközlésben elhelyezkedve azonban sikeres éveket töltöttem a Telekomnál és a Vodafone-nál. Később a turizmus és vendéglátás területén végzett munkának köszönhetően éveket töltöttem külföldön, főként Ausztriában és Ausztráliában, de megismertem más országokat is, így az elsőként megtanult német és holland mellett az angolt, később a franciát és románt is gyakorolhattam.
2005-ben magyar nyelvet és irodalmat tanítottam Moldvában, Csángóföldön, ahol Marosvásárhelyen született későbbi feleségemmel is megismerkedtem. A Sydneyben töltött időszak alatt a munka mellett kivettem a részem a kinti magyarság kulturális és közösségi életéből is. A tengerentúlról hazatérve ismét hosszabb-rövidebb ideig Nyugat-Európában, főként német nyelvterületen dolgoztam.
A 2017/2018 évadban a Petőfi Sándor Program ösztöndíjasaként egy kis dél-erdélyi szórvány magyar faluban, Kóboron szolgáltam. Megtiszteltetés számomra, hogy tudásomat, sokrétű tapasztalataimat most Zürichben, a másfél évszázados múltra visszatekintő svájci magyarság javára kamatoztathatom.