Az 1935-ben alapított dalkör tagjai számára mindig is fontos volt a magyar dalkincs őrzése, a közös énekléseket pedig nagy összejövetelek és közös ebédek, vacsorák egészítették ki, ahol természetesen a magyar ételeké volt a főszerep. Ez ma már kissé átalakult: a megfogyatkozott, de annál lelkesebb társaság évente hat alkalommal szervez közös ebédet. A szeptember 18-án megrendezett tavaszi ebéd is a közösség éves programjának egy fontos és különleges állomása. Különleges abból a szempontból is, hogy már a színezhető, virágos dekorációból, az élővirágos asztaldíszekből, vagy a rendezvény során spontán előkerülő dalokból (mint a Tavaszi szél...) érezni lehet a természet újjászületésének jeleit.
A menü kiválasztását hosszas tervezgetés előzte meg, s végül a töltött tojásra és a nokedli-pörkölt párosításra esett a vezetőség választása, az ebédre jegyet váltók nagy örömére. A délelőtti főzésen magam is részt vettem. Öröm volt látni, ahogyan a lelkes kis csapat Szép Ilonka néni utasításait követve, magyar ételeket varázsol az asztalra néhány óra alatt: Sanyi nokedlit szaggat a bugyogó vízbe, Bibi a pörköltet kóstolgatja, Adri és én a tojásokat töltjük. Közben matézunk, néha magyarul, néha spanyolul beszélünk – szinte csak ebből látszik, hogy nem a Kárpát-medence valamelyik magyar településén, hanem Buenos Aires-ben vagyunk.
A Valentín Alsinában élő, többnyire határon túli magyar származású lányok és asszonyok sok finom sütemény receptjét is megőrizték, és megtanították a fiatalabb generáció tagjainak is. A mostani alkalomra például a magyarul már nem beszélő, de anyai nagymamája révén magyar származású Adri készítette a Rigó Jancsit, Szép Ilonka néni receptje alapján (Ilonka néni finom süteményeinek receptjeit itt is elolvashatjuk).
Az összejöveteleken mindig fontos szerepet kap a magyar dal is. A közösség egyik rangidős tagja, Papp Antal – vagy ahogyan a helyiek hívják „Tunci” – például, sosem érkezik a hegedűje nélkül, s szinte észrevétlenül fakasztja dalra a még épp az asztalnál ebédelő társaságot.
Az ebéd után az egyik Kőrösi ösztöndíjasnak, Bárdos Zsuzsannának köszönhetőn népdal tanítás következett. Ehhez Rosonczy-Kovács Mihály Felsütött a nap az égre című népdalgyűjteményét és a hozzá tartozó népzenei karaoke DVD-ét használtuk. A rendhagyó módszer minden korosztályt megmozgatott, a magyarul már alig tudó tagok is ügyesen próbálkoztak a magyar szövegek éneklésével. A népdalok tanulása után azok, akik kedvet éreztek rá, néhány tánclépést is megtanulhattak Zsuzsa vezetésével.