"Ha valóban meg fontos számunkra, hogy mások javára cselekedjünk, késedelem nélkül is kell tennünk." /Őszentsége a Dalai Láma/
Magyar- és drámatanárként tanítottam tizenegy évig egy gimnáziumban, az ELTE-n szereztem doktori fokozatot, disszertációm címe A kortárs szemléletű irodalomtanítás lehetőségei. Tanári munkásságom mellett három verseskötetemet (Bog, Hideg bűnök, Minden kikötő) és négy regényemet (Belém az ujját, Majdnem Auschwitz, A hiányzó test, Szépen ölni) jegyzik a kortárs irodalomban. Munkásságomat külföldi ösztöndíjakkal és itthoni díjakkal is elismerték.
Folyamatosan keresem az új utakat, ember és ember közt kapcsolódási pontokat, legyen szó az élet bármely területéről. A tanításban a személyközpontú nevelést tartom eredményesnek. Diákjaimból és magamból kiindulva és a hagyományra, műveltségre építve igyekszem értéket közvetíteni, illetve aktívan segíteni, hogy közelebb kerüljünk önmagunkhoz. Fontosnak tartom a múltat, a gyökereket, hiszen ezek az alapok, de a jövőbe tekintve az ezekből fakadó lehetőségeket, utakat is nyitottan fogadom.
Családom Kárpátaljáról származik, jelenleg számos rokonom Európa különböző országában él, így személyesen érintenek azok a kérdések, amiket külföldön élő magyarként és magyarországi szülőként, testvérként tapasztalhatunk. Mélyen foglalkoztat az identitás kérdése, mert hiszek abban, hogy az önmagunkkal való szembenézés az egymáshoz való kapcsolódás, a közösségalkotás szerves része. Izgalmas kihívásként élem meg az egyén és a közösség közötti egyensúly megtalálását és megteremtését. Az emberbe vetett bizalom egy minden nap, minden pillanatban meghozott döntés.
A második évben igyekszem a tavalyi év tapasztalatit kamatoztatni. A működő dolgokat fejleszteni, a tapasztalatok tanulságait leszűrni.
Az iskolai tanítás mellett a korrepetálás és a programszervezés, adminisztrációs munka továbbra is fő feladataim közé tartozik. A magyarórák és az iskolai ünnepségek mellett az iskolán kívüli magyar közösség megszólítása is célom: tavaly elindult sikeres irodalmi estem, a Csobi Sound Cork, lehetőséget biztosít arra, hogy az itt élők megismerkedjenek a kortárs magyar irodalom képviselőivel, illetve az irodalom támogassa az önismereti utat, válaszokat adjon a kiköltözéssel kapcsolatban felmerülő személyes kérdésekre. Igény merült fel a kreatívírás-kurzus tartására, kíváncsian várom, mit tartogat az év ebből a szempontból. A másik nagy újdonság az iskolai néptáncoktatás, mely számomra is tanulnivaló, ám annál nagyobb lelkesedéssel vetem magam bele a felkészülésbe.
Az idei év kiemelt az iskola életében, szeretnék megtenni minden tőlem telhetőt, hogy a 10 éves jubileumát ünneplő iskola ünnepsége az iskolavezetőség elképzelései szerint valósuljon meg a közösség örömére.
Az Írmag Baráti Kör rendezvényein, mint a Corki Magyar Találkozó ugyancsak részt veszek, bízom abban, híd lehetek a két corki szervezet között.