"Szép vagy, alföld..." (Petőfi Sándor)
Elsőként Varga Diána, a Barka Népdalkör vezetője alföldi dalokat énekelt Borsi Ferenc gyűjtéséből. Ezt követően Cseke Szilveszter a Kiskunságról tartott rendkívül érdekes prezentációt saját fotóit is felhasználva. A történelmi és természettudományi fókuszú előadásban Szilveszter Kodály Zoltánról és Petőfi Sándorról is beszélt. Az egyik legismertebb magyar költő és szabadságharcos "Az Alföld" című versét az előadás végén elszavaltam magyarul, míg Pap Péter a német fordítását adta elő.
Az ezt követő percekben a soproni Fajkusz Banda bácskai csárdást játszott, majd kiskunsági csárdás és verbunkos táncokat láthattak a nézők a mosonmagyaróvári Csalogató gyermek táncegyüttestől. A koreográfiájukat Anna Léber-Frank és László Léber állította össze.
Rozs Péter citerán kunsági dalokat mutatott be a közönségnek, Tuka Zsigmond kisújszállási citerás játéka alapján. A Barka Népdalkör énekesei bácskai dalcsokorral varázsolták el a vendégeket, majd a szünet előtt a Délibáb néptáncegyüttes táncosai alföldi táncokat vittek a színpadra. A rézsarkantyúsok citerán, valamint Havasréti Pál és Pap Péter tekerőn kísérte őket.
A rövid szünet után elsőként a fóti ifjúsági tánccsoport tagjai léptek színpadra kalocsai táncokkal, majd egy különleges viselet-bemutató következett. Végh-Blidlöv Anna gyönyörű Bács-Kiskun megyei viseleteket mutatott be az alkalmi modellek segítségével.
Ezt követően a Rézsarkantyú Citerazenekar kunsági dalokat játszott, és kiskunhalasi tekerő-muzsika hangzott fel Havasréti Pál és Pap Péter közreműködésével. A műsor utolsó programjában alföldi táncokat láthattak a nézők. A táncosok Farkas Dorina, Kovács Viktória, Kilyénfalvi Áron és Cseke Szilveszter voltak, Havasréti Pál tekerőn kísérte őket.
Az este varázslatos, változatos programja magával ragadta a közönséget. Köszönetüket óriási tapssal fejezték ki a fellépőknek. Az előadást Kilyénfalvi Gábor, a Délibáb művészeti vezetője állította össze.
Fotók: Farkas Dorina és Stangl Johanna