Nem csak a hagyományőrzésre korlátozódhat egy magyar közösség élete, hanem kulturális és nemzeti értékeink újratanulásában is jelentős eredményeket érhetünk el.
A Pest megyei Tura városában nőttem fel, középiskolai tanulmányaimat a gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnáziumban végeztem. Gyerekkorom óta aktív tagja voltam a Turán működő hagyományőrző és civil szervezeteknek. Néptáncosként a turai Sára Ferenc Hagyományőrző Egyesülettel országos rendezvényeken mutattuk be településünk kulturális értékeit. Ezek a korai elköteleződések vezettek az Eötvös Loránd Tudományegyetem néprajz szakára, ahol alapfokú diplomát szereztem.
Diplomám megszerzése után gyakornoki és önkéntes munkák sora következett Budapesten a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kötelékében, valamint Kolozsváron, ahol számos erdélyi magyar civil szervezet tevékenységébe láttam bele. Rövid ideig oktatásszervezőként dolgoztam a Szabadtéri Néprajzi Múzeumnál. 2017 szeptembere óta a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként Kanadában, Ottawában segítem a magyar szervezetek munkáját.
Főbb feladataimat az iskola és a cserkészcsapat heti rendszerességű foglalkozásain végzem: néptáncot, magyar nyelvet és néprajzot oktatok, cserkészprogramokat vezetek. Irányítom a szervezetek online felületeinek szerkesztését, és például programszervezéssel az egyéb ottawai magyar szervezetek munkájába is bekapcsolódom.
Legnagyobb közös sikernek azt tartjuk, hogy több mint tíz év után, közel ötven fővel újraindult a néptáncoktatás. Ebbe a folyamatba népzenészek is bekapcsolódtak, így a Magyar Iskola tanulói időnként élő népzenére tudnak táncolni, és a Magyar Házban szervezett táncházakat többször is kísérte már élő zenekar. A környékbeli városok (Hamilton, Toronto, Montreal) magyar szervezeteivel is jó kapcsolatot ápolok, számos rendezvényen működtünk már együtt.
Bízom benne, hogy a 2019-2020-as programévben az ottawai magyar közösséggel további közös célokat tudunk majd megvalósítani.