A Katalin-bál a magyar népszokások egyik híres eseménye, amelyet hagyományosan november 25-én, Szent Katalin napján tartanak. Eredetileg a fiatal férfiak és nők számára volt egyfajta "táncos mulatság", amelyet az éppen házasodásra készülő fiatalok számára szerveztek. A bálok célja az volt, hogy a férfiak és nők megismerkedjenek egymással, és a következő esztendőben március 25-ig, nagyböjt előtt eljegyezzék egymást.
A svédországi bálon sokan részt vettek, még ha nem is házasodási szándékkal, de azért biztosan jól érezték magukat. A szervezők ezért mindent meg is tettek, a vendégek semmiben nem szenvedtek hiányt, sem ételben, sem italban.
A bál este 8 órakor kezdődött, de a résztvevők már délelőtt elfoglalhatták a szállást, megebédelhettek, élvezhették a táj szépségét akár egy kirándulás keretében. A gyerekek pedig a délután folyamán kézműves foglalkozáson vehettek részt.
A bálon a talpalávalót természetesen magyar zenész biztosította, és jól meg is táncoltatta a közönséget, így a mulatság hajnalig kitartott.