Az esemény Kovács Gábor muzsikus és hangszerkészítő interaktív előadásával indult. Ezt követően Lajkóné Ambrus Mónika vezetésével korosztályok szerinti csoportokban lehetőség volt csatlakozni a táncházi mulatsághoz. A tánc ezután sem állt meg; az erdélyi magyar lakodalmas zenét a Fülei család biztosította.
A rendezvény egyik pontján egy marhapásztornak öltözött férfi is csatlakozott a tánctérre. Az ostorcsattogás hangjára sokan meglepődtek, ám nem volt mitől félniük: a „marhapásztor” figyelt a környezetére, és barátságosan fogadta a közös fotózkodásra igyekvőket. Különleges fényképek a szüreti mulatság során máshol is készültek: a közösség által gyártott, magyar népi viseletet ábrázoló, emberméretű kartonlapok mögé bújva, csak a fejet „kidugva” lehetett vicces fotókat készíteni.
Az előadások megtekintése mellett a gyerekek részt vettek szőlőtaposásban, mustkészítésben, illetve kreatív kézműveskedésben is. Az időközben megéhező vendégek változatos étkeztetéséről a Goulash Taste of Hungary és a Delice By Cryss vendéglátó szolgáltatók gondoskodtak, többek között lángossal, hortobágyi húsos palacsintával és kürtőskaláccsal.
A szüreti mulatságon résztvevő angol anyanyelvű szülők számára készült egy rövid kvíz a magyar kultúrával kapcsolatban, amelyet a legtöbben hibátlanul töltöttek ki. A kvízben szerepeltek magyar és angol közmondások közötti eltérések, párkereső egyszerű magyar kifejezések, illetve magyar gyökerekkel rendelkező hírességekkel kapcsolatos feladatok is. A táncban megfáradt gyerekek szintén kaptak a korosztályuknak megfelelő feladatlapot, amelyen labirintusjáték, tárgykereső játék és rajzolási lehetőség is szerepelt.
A hagyományok iránti tisztelet, a szüreti hangulat és a jókedv végig érzékelhető volt a változatos programok során. A rendezvény sikeressége megmutatta, hogy van igény a helyi magyarságban és a magyar kultúra iránt érdeklődők számára hasonló jellegű eseményekre.