Megérkezésem harmadnapján már Chesterben a 3. értekezletemre siettem mentorommal, Kádárné Szász Hildával, s férjével, Jánossal.
A Unity Centre-ben működő sport és kulturális közösségek közé szeptembertől a mi Tanodánk is beléphet. Stílusosan egy körasztalnál foglaltunk helyet, s engem is egyenrangúként, mint Magyarország képviselőjét invitáltak maguk közé. Pontos menetrend szerint végigmentünk a nem kevés vázlatponton. Aktív általános iskolai tanárként volt elképzelésem az értekezletek milyenségéről, de itt teljesen másként zajlott.
Szó szerint végigolvasta a megbeszélést vezetőnk, s ha valakinek hozzászólni valója volt, megállt, s hagyta, hogy megvitassuk a felvetést. Miután mindenki megnyugtatóan elfogadta a megbeszélteket, jegyzetet készített, s folytatta.
Csak ámultam, hogy így is lehet: precízen, pontosan, célirányosan, hatékonyan. Büszke voltam, hogy a japán, az indiai, a welsi, az angol, a skót nemzet képviselői mellett mi is, magyarok része lehetünk ennek a nagyszerű központnak.
A Szóló Szőlő Chesteri Magyar Tanoda azt vállalja fel, hogy hétvégeken a magyar származású gyerekeknek rendszeresen biztosít magyar nyelven hagyományőrző, irodalom és nyelvtan foglalkozásokat korcsoportokra bontott tanterv alapján.