Először a Csodaország Klub 4-9. osztályos tanulói szerepeltek. A bemutatott színdarabban a márciusi ifjak és a pesti lakosok elevenedtek meg a szemünk előtt, felidézve a március 15-i eseményeket. A színdarabban feltűnt Petőfi Sándor, Jókai Mór, Vasvári Pál, valamint Irinyi József alakja is. A Nemzeti dalt az egyházközség kórusa énekelte együtt a fellépőkkel, melyhez lelkesen csatlakozott a közönség is.
A darab zárásaként Petőfi Sándor Föltámadott a tenger című művét szavalták el a gyerekek egy rendhagyó újragondolásban, verskórus formájában, ahol két szólamban hangzott el a szöveg, mely az ismétlések által vált hatásossá és sodróvá, még inkább kihangsúlyozva ezzel a vers üzenetét.
Ezt követően a Cifra Néptánccsoport tagjai mutattak be gömöri táncokat. A fellépő gyerekek ilyen felállásban eddig még nem szerepeltek együtt, így ez egy fontos megmérettetés volt a számukra, melyet sikerrel vettek: a közönség kitörő tapssal díjazta fellépésüket.
Mind a Csodaország Klub, mind a Cifra Néptánccsoport növendékei sokat próbáltak annak érdekében, hogy kiállhassanak a közönség elé, nem kevés időt áldozva ezzel szabadidejükből. Nem csak a gyerekeket illeti elismerés, hanem a szülőket is, akik megoldották, hogy gyermekeik eljussanak a próbákra. Az ő odaadásuknak köszönhető, hogy lesz még, aki továbbviszi a magyarságtudatot a frankfurti magyar közösségben.
Végezetül Rab Irén tartott előadást a magyarok szabadságvágyáról és a magyar szabadságharcokról, különös tekintettel az 1848/49-es forradalom és szabadságharcra. Az előadó, Magyarországot a németek számára bemutató könyvét, az Ungarnrealt Klement Kornél, a BUOD (Németországi Magyar Szervezetek Szövetsége) elnöke méltatta. Az eseményt egy Kossuth-nóta eléneklésével zártuk.
A frankfurti magyar közösségben kiemelt szerepet játszik az egyes szervezetek, csoportok közötti együttműködés. Ezt tükrözte a március 15-i megemlékezés is. Az ünnepségnek a Szent Erzsébet Magyar Katolikus Egyházközség biztosított helyszínt, a műsorban közreműködött a templomi kórus, a Cifra Néptánccsoport és a Csodaország Klub, melyek növendékei közül nagyon sokan cserkészek is egyben.
Az ilyen fokú összetartás nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a közösség fennmaradjon és bővüljön, valamint hogy új embereket nyerjen meg az egyes tevékenységekhez, programokhoz, legyen szó a magyar misén való részvételről, cserkészetről, néptáncról vagy magyartanulásról.