Micsik Béla és felesége három napot töltöttek az észak-macedón fővárosban. A vajdasági népzenész számos hangszert mutatott be a szkopjei diákoknak. A középfokú zeneiskolában mintegy hatvan diák gyűlt össze, hogy megismerkedjen ezekkel a hangszerekkel.
Volt ott citera, tenortrombita, körtemuzsika, hosszifurugla, prímtambura, délvidéki tambura, tekerő, dünnyögő, különféle furulyák és még sok más. A néptánc-, népzene- és népi énekszakosok mellett a rendhagyó zeneórán részt vettek az iskola tanárai, koreográfusai és az iskolaigazgató is.
Miután Micsik Béla megmutatta a diákoknak, hogyan kell megszólaltatni a hangszereket, a diákok maguk is eljátszottak rajtuk néhány dallamot, majd ők is bemutattak a vajdasági népzenésznek pár macedón hangszert. A rendhagyó zeneóra remek hangulatban zajlott, a népzenész elmondása szerint csodálatos élményekkel térhet haza a vajdasági Törökbecsére.
Micsik Béla a Teleházban később citeraórát is tartott. Zrínyi Olivér, a szervezet citerazenekarának vezetője már eddig is jól játszott a hangszeren, de mint kiderült, sok trükköt tanulhatott még a tapasztalt zenésztől. Olivér gyorsan tanul, hamar elsajátította a citerapengetés fortélyait, és így a frissen tanultakat továbbadhatja a citerazenekar többi tagjának is.