A programot az itteni cserkészvezetők – köztük több cserkész szülő – állították össze és bonyolították le, színes és változatos állomásokkal készülve a gyerekeknek. Volt kézügyességet igénylő kézműves foglalkozás, gondolkodtató feladat, ügyességi kihívás, sőt még egy kis tudomány is: a gyerekek játékos formában tanulhattak a felhajtóerőről, kis járművek és palackok segítségével.
A nap során minden tevékenység a tavaszhoz és a húsvéthoz kapcsolódott, így a gyerekek játék közben ismerkedtek a természettel, az ünnephez kapcsolódó motívumokkal és a közös együttlét élményével.
A legnagyobb sikert természetesen a program záró mozzanata, a húsvéti tojáskeresés aratta. A nyuszi gondosan elrejtett csokitojásokat a templom kertjében, amit a gyerekek nagy lelkesedéssel kutattak fel. A kert gyorsan benépesült – kosarakkal, izgatott kiáltásokkal és nevetéssel –, ahogy mindenki próbálta megtalálni a legügyesebben elrejtett édességeket.
A csokikeresés igazi közösségi élménnyé vált, a gyerekek együttműködtek, segítették egymást, vagy épp versengtek, hogy ki talál többet.
A szülők ezúttal inkább megfigyelőként voltak jelen, külön program nem készült számukra, de sokan örömmel kísérték figyelemmel gyermekeik részvételét. A délelőtt közös ebéddel zárult, amely után a családok hazatérhettek – élményekkel, új tapasztalatokkal és ünnepi hangulatban.
Az ilyen alkalmak fontos részei a clevelandi magyar közösség életének. Bár nem feltétlenül nagy rendezvényekről van szó, ezek a programok lehetőséget adnak arra, hogy a gyermekek játékos keretek között találkozzanak a magyar nyelvvel és hagyományokkal, a családok pedig kapcsolódjanak egymáshoz egy közös ügy – a magyar identitás megtartása – mentén.
A cserkészet helyi központja nemcsak a gyermekfoglalkozások helyszíne, hanem a közösségi élmények egyik legfontosabb terepe is, ahol ünnep és játék természetesen kapcsolódik össze.