Jelmezes felvonulás és táncház a maarsseni iskolában
Tavasztündér és lepke, csúcsos kalapú boszorkány, középkori harcos, íjász és focista éppúgy feltűnt a farsangi rendezvény jelmezes forgatagában, mint egy csokoládé vagy Elza hercegnő a Jégvarázsból. A legötletesebb jelmez díját azonban a "láthatatlan ember" nyerte el, aki valóban láthatatlannak tűnt: a kabátja fölött csupán egy lebegő kalap látszott, az arca pedig teljesen rejtve maradt.
Közelebbről szemügyre véve azonban kiderült, hogy a jelmez viselője ügyesen elbújt a kabát alatt, míg a kalapot egy gondosan megszerkesztett drótváz tartotta. A családi kategória nyertese az a házaspár lett, akik tyúknak és kakasnak öltöztek, kisfiuk pedig rókajelmezben játszotta el, hogy ha kedve tartja, magával ragadhatja a baromfiudvar lakóit.
Nagy sikert aratott az a vállalkozó kedvű anyuka is, aki foltos tehénjelmezbe bújva hozta magával néhány hónapos kisfiát. A nyertesek könyvet és társasjátékot kaptak jutalmul, de senki sem maradt ajándék nélkül: minden résztvevő választhatott magának egy színes írószert vagy apróbb játékot.
A Kincskereső Oskola Hollandia legrégebbi és egyik legjelentősebb magyar hétvégi iskolája. Az iskola diákjai és szüleik minden harmadik szombaton délelőtt találkoznak Maarssenben, ahol a gyerekek életkoruknak megfelelően négy csoportban fejleszthetik anyanyelvi készségeiket.
Az óvodás csoportban mondókákat és gyermekdalokat tanulnak, míg a három iskolás csoportban a magyar helyesírás, irodalom és történelem mellett különféle közismereti tárgyakkal – például földrajzzal és biológiával – is foglalkoznak a diákok. Az iskola emellett babaklubot is működtet a három év alatti gyermekek és szüleik számára.
A foglalkozásokat rendszerint magyar néptáncok lépéseinek gyakorlása, majd táncház zárja – így történt ez a farsangi hétvégén is, amely felejthetetlen élményt nyújtott minden résztvevő számára.