A zenetanulás minden esetben csodálatos dolog, zenei igényt, értékrendet ad, és gazdagítja a mindennapokat, az életet.
Már gyerekkoromban zenét tanultam, 12 évig zongoráztam, népdalokat énekeltem. 16 éves koromban a Cinege Madár Országos Népdaléneklési Verseny győztese voltam. A gimnáziumi érettségi után Budapesten, az MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdiójában végeztem könnyűzene-ének szakon, majd klasszikus zenére váltottam. Emellett a Berzsenyi Dániel Főiskola művelődésszervező-PR Manager szakát is elvégeztem.
2005 óta rendszeresen fellépek ország-szerte, klasszikus zenei és operett műsorommal nagy zenei rendezvényeken, fesztiválokon, énekversenyen szerepelek. Több ízben koncerteztem már külföldön is: Erdélyben, Bécsben, Franciaországban, Németországban és Lengyelországban.
A színpadi feladataim mellett az elmúlt hét évben a tanítás is fontos szerepet kapott az életemben. Tanítottam zeneiskolában, művészeti vezetője voltam egy amatőr színjátszó csoportnak, és Tamásiban dalszínházat hoztam létre, ahol népdalokat, magyar operettet tanítottam. Szívesen adom át zenei tapasztalatimat, ismereteimet, a hangképzés számomra csodálatos világ. A zenei pálya előadóként, tanárként is folyamatos tanulást, gyakorlást igényel, ami egy zenei út kötelező, elengedhetetlen része.
Bukovinai székely származásúként régóta foglalkoztat a kérdés, hogy hogyan tudnám népszerűsíteni a magyar kultúrát, a magyar népdalokat, a magyar operettet. Az elmúlt évben Segesváron tevékenykedtem szórvány magyar területen, ahol megtapasztaltam a határon túl élők nyelvi nehézségeit és a magyar kultúra és zene iránti vágyukat.
A Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíja kihívás számomra, és egyben kitűnő lehetőség arra, hogy a diaszpórában élő magyarokkal együtt részesei lehessünk a magyar kulturális rendezvényeknek. Szívesen tanítanám őket magyar operettekre, magyar népdalokra, amelyekre méltán büszkék lehetünk, ezzel is erősítve a magyar identitástudatot.