Szeretnék minél többet tenni a nagyvilágban szétszóródott magyarság együvé tartozásáért, megismertetni, segíteni, erősíteni a fiatalok magyarságtudatát.
Általános és középiskolai tanulmányaimat Szegeden végeztem, majd Budapesten az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar politológiai szakán kezdtem el a felsőfokú tanulmányaimat. Párhuzamos képzésben két tanévet Buenos Airesben töltöttem, ahol filmművészetet és pszichológiát hallgattam.
2013-ban két egymást követő alkalommal is önkéntesként dolgoztam Argentínában: januárban Buenos Airesben, augusztusban pedig Bahia Blankán. Ez idő alatt fiataloknak és gyerekeknek szerveztünk közösségi programokat, kirándulásokat, valamint ismeretterjesztő előadásokat is tartottunk számukra. Itt lehetőségem volt gazdag tapasztalatokat szerezni a közösségek működéséről, fejlesztésük lehetőségeiről és a tanítás kihívásairól.
A politológus képzésben kötelező hathetes szakmai gyakorlatomat is Buenos Airesben, a Magyar Nagykövetségen teljesítettem. Ekkor is sok gyakorlati tapasztalattal lettem gazdagabb a külhoni magyarság életéről. Az AMISZ által szervezett augusztus 20-i ünnepség volt az egyik legmeghatározóbb élményem abban, hogy elhatároztam, tennem kell a magyarság ügyéért, hiszen lenyűgöző volt számomra, hogy ennyire távol Magyarországtól, ilyen jelentős számban és magyar nyelven együtt tud ünnepelni egy magyar közösség. Ekkor erősödött meg bennem az elhatározás, hogy részt fogok venni az együvé tartozásért folytatott tevékenységben, hogy minél többen látogassanak haza az óhazába, es minél gazdagabb legyen az együttműködés az otthoni es a külhoni magyarok között, és nemzeti ünnepeinket az eljövendő ifjabb generációk is ünnepeljék meg, hogy megmaradjon a magyarsághoz tartozásuk érzése.
A politológus diplomámat a Szegedi Tudományegyetemen szereztem meg, és újabb képzésben itt kezdtem el a jogi tanulmányaimat. Harmadéves joghallgatóként egy évet Erasmus ösztöndíjjal Barcelonában tanultam, és a vizsgaimat Spanyolországban teljesítettem. Jelenleg negyedéves joghallgató vagyok a Szegedi Tudományegyetemen.
2016-ban Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasként fél évet Argentínában, Buenos Airesben tevékenykedtem, ahol aktívan részt vettem az ottani magyar közösség munkájában. Programokon és rendezvényeken közreműködtem, magyar nyelvet tanítottam, és a magyar könyvtár anyagát rendeztem. Ezt a megkezdett munkát fogom folytatni idén, újra visszatérve is.
Gyerekkoromtól kezdve ismerem a határon túli kisebbségben élő magyarok életét, hiszen a családunk fele a jelenlegi Horvátország területén él. A mi családunk is a határok változása miatt került több országba, amelyet nagyszüleim nagy fajdalommal éltek meg. Édesanyám a világ magyarságának demográfiájával foglalkozik, édesapám a magyar-horvát államközösség közös jogával. Ebben a környezetben felnőve úgy érzem, hogy nekem is folytatnom kell a missziót összetartozásunkért, megmaradásunkért. Szeretnék minél többet tenni a nagyvilágban szétszóródott magyarság együvé tartozásáért, megismertetni, segíteni, erősíteni a fiatalok magyarságtudatát.