[…] a leglehetetlenebb dolgoknak is neki kell vágni néha, mert ezekből származnak az ember legcsodálatosabb élményei. /Lázár Ervin/
Tanító szakos diplomámat 2015-ben szereztem a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző karán. A diploma kézhezvétele után költöztem fel Budapestre és kezdtem el dolgozni általános iskolában. Az első tanévemtől kezdve osztályfőnök-helyettesi feladatokat láttam el és hamar világossá vált, hogy a tanítás számomra nemcsak egy egyszerű munka, hanem az igazi hivatásom. Az elmúlt években matematikát, környezetismeretet, rajzot, technikát, testnevelést, ének-zenét, informatikát tanítottam alsó tagozatos gyerekeknek, természetismeretet és földrajzot felsősöknek. Földrajz szakos diplomámat 2023-ban szereztem az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen.
Az egyetemi éveim és a tanítással eltöltött közel egy évtized megerősítettek abban, hogy a természettudományok tanítása az iskolai oktatás egyik legfontosabb területe. Célom, hogy tanítványaimnak a szaktudáson kívül a természetszeretetet és a környezetvédelem fontosságát is átadjam és rávilágítsak arra, hogy mindannyiunk közös érdeke a természet megóvása és a bolygónk védelme.
Iskolánkba sokféle nemzetiségű gyermek járt, akik mindamellett, hogy magyarul tanultak saját nemzeti identitásukat is próbálták megőrizni. Kultúrájukat és hagyományaikat szüleik vagy magántanáraik segítségével ápolták. Az ő helyzetük elgondolkodtatott, hogy fordított helyzetben a magyar gyermekek a hazájuktól távol vajon, hogy tudják megőrizni és gyakorolni népszokásaikat. Van-e lehetőségük arra, hogy magyar népdalokat énekeljenek, magyar népmeséket olvassanak, március 15-én kokárdát tűzzenek, húsvétkor tojást fessenek? Tanítóként fontosnak tartom, hogy ezeket a nemzeti értékeket, azoknak a gyerekeknek is átadjuk, akik Magyarországtól távol élnek.
Az idei tanévben nagy öröm számomra, hogy a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként az Egyesült Államokban segíthetem a helyi magyar szervezetek munkáját.