A rendezvény során felelevenítettük a húsvéthoz kapcsolódó magyar szokásokat, valamint interaktív foglalkozások keretében kipróbáltuk a hagyományos magyar kézműves tevékenységeket. Lehetőség volt viaszos tojásírásra, nemezelésre, kötélverésre, kokárda és macskabölcső készítésre, rozettafestésre, tojásvadászatra, locsolásra és húsvéti ételkóstolásra.
A program közreműködői Fekete Ildikó (Junior Prima Díjas hímestojás-festő népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere), Vetró Mihály (nemezkészítő, a Népművészet Ifjú Mestere, a Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium művészeti vezetője) és Varga Mihály (faműves, a Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium diákja) voltak.
A rendezvény csúcspontja a közös locsolóvers tanulás, és a húsvéti tojáskeresés volt. A legkisebbektől a felnőttekig mindenki nagy örömmel vett részt a rendhagyó szombati délelőttön. Az ilyen, és ehhez hasonló iskolai rendezvények lehetővé teszik a hagyományos magyar kultúra, tánc, zene, népművészet és gasztronómia megőrzését és ápolását. Ezáltal segítenek megőrizni, és átadni az identitást, és az értékeket a következő generációknak.