„arra rendeltelek, hogy menjetek, teremjetek gyümölcsöt, maradandó gyümölcsöt” (Jn 15,16)
A magyar történelem, irodalom és művészet iránti érdeklődést, a haza és a nemzet szeretetét családi örökségként kaptam. Gyermekkorom meghatározó élménye maradt, amikor a határon túl élő magyarságért és az ország jövőjéért mindennap imádkoztunk. Ez a háttér később pályaválasztásomra is kihatott: a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen magyar nyelv és irodalom, valamint történelem szakos tanári diplomát szereztem.
Egyetemi tanulmányaim alatt többször járhattam határon túli magyar területeken (főleg a Felvidéken és Erdélyben). Az elmúlt években pedig a Határtalanul! Program keretében több száz magyarországi diáknak mutathattam meg a Felvidék különböző tájegységeit és hozhattam hozzájuk közelebb az ott élő magyarság történelmét.
Mivel édesapám révén katalán származású vagyok, a hispán kultúra minél alaposabb megismerése érdekében Spanyolországban is végeztem tanulmányokat. Történelem iránti érdeklődésből kezdtem el külföldön, magyar vonatkozású levéltári források kutatását. Az egyetem befejezését követően történelemből PhD-fokozatot szereztem, disszertációmat az Esterházy család egyik tagjáról, az 1652. évi, török ellen vívott vezekényi csatában hősi halált halt László grófról (1626–1652) írtam. 2011-től az MTA Történettudományi Intézet munkatársaként, illetve a Lendület Szent Korona Kutatócsoport tagjaként egyik fontos célommá vált a magyar történelem és kultúra spanyol nyelvterületen való megismertetése. E küldetésem folytatásának tekintem ösztöndíjas feladataimat: megtiszteltetés számomra, hogy a Chaco tartományban (Villa Ángela és Coronel Du Graty településeken) élő magyarokat megismerhetem és identitásuk megerősítésében közreműködhetem.
Legfontosabb céljaim, hogy a térségben élő magyar leszármazottak jelentős előrelépést érjenek el őseik anyanyelvének elsajátításában, és a magyar történelmi és földrajzi ismeretek közvetítése révén erősödjön nemzettudatuk. Tevékenységem középpontjában interjúk készítése, a plébániai közösségekhez kapcsolódva a hitéleti, lelki munkába való bekapcsolódás, illetve a magyar egyesületekhez kapcsolódó, éppen most induló magyar iskola megszervezése áll.
Kiemelt célom a Budapesten 2021 szeptemberében megrendezésre kerülő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus hírének terjesztése és annak elősegítése, hogy a latin-amerikai országokban élő magyarság a kongresszusra való előkészületekbe minél nagyobb számban bekapcsolódhasson.