Gyermekkorom legboldogabb és legbüszkébb emlékei kötnek a néptánchoz, a cserkészethez és a közös zenéléshez.
Idén szereztem oklevelet az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, ahol minor szakom a magyar mint idegen nyelv volt. Itt ismertem meg a Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjat és rögtön tudtam, hogy ez egy nekem való kihívás, hiszen a program fő értékei, a magyartanítás, a néptánc, a cserkészet, a zene és a magyar kultúra ápolása mind-mind közel állnak a szívemhez.
Az egyetemen nem csak a magyar nyelvet, de a magyar kultúrát és a nyelvpedagógiát is mélyebben megismertem és megszerettem. Kibővítettem ismereteimet a magyar grammatikáról, megismertem a legfontosabb nyelvoktatási módszereket és a különböző magyar nyelv tanítására szolgáló tananyagokat, és megtanultam a legfontosabb módszertani fogásokat. A program során segíteni szeretném a berlini magyarokat anyanyelvük ápolásában és támogatni a gyerekeket a kétnyelvűség megtartásában.
Nagyon fontosnak tartom a magyar kultúra tettleges megélését is, amely számomra a néptáncban teljesedik ki. 9 évig tagja voltam a Budapesten működő Csillagszemű Táncegyüttesnek, ahol magán a néptáncon és a népdalokon túl sokat tanultam a néprajzi tájegységekről és a különböző népviseletekről is.
A néptánc mellett a cserkészetnek is fontos szerepe van az életemben. A cserkészprogramok kiváló alkalmat nyújtanak arra, hogy a gyerekek a magyar történelemről, népművészetekről, népszokásokról és nemzeti ünnepekről tanuljanak, a diaszpórában élő gyerekek pedig gyakran egyedül ezeken a programokon találkoznak a magyar hagyományokkal.
Hét éves korom óta furulyázom és már több mint 6 éve tagja vagyok egy 4 fős kamaraegyüttesnek. Már nagyon várom, hogy zenei tudásomat is a berlini magyar közösségek szolgálatába állíthassam!