„A nyelv nem az enyém, nem a tiéd, hanem az édes mienk.” /Kazinczy Ferenc/
Kazinczy gondolata, a „Szép magyar beszéd” versenyek örök mottója kiválóan kifejezi azt, hogy a nyelv mindig egy közösségé, egy nemzeté. Rendkívül hálás vagyok a sorsnak, hogy Magyarországon, magyar közösségben születtem, a magyar az anyanyelvem, és szeretném, ha minden magyar, éljen bárhol is a világon, ugyanilyen büszke lenne rá.
Már kisiskolás korom óta számos versmondó versenyen vettem részt, és amatőr színjátszó körök tagja voltam. Győri gimnáziumi éveim alatt is folytattam a versmondást, színjátszást. 2010-ben a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd” verseny országos döntőjében Kazinczy-érmet kaptam, ugyanebben az évben az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjén Sátoraljaújhely város plakettjét vehettem át. Pár éve énekelni tanulok, népdalokat is szívesen énekelek.
A gimnáziumot követően Budapesten az Eötvös Loránd Tudományegyetemen társadalomtudományi, kommunikáció- és médiatudomány alapszakot végeztem, majd közgazdasági, marketing mesterképzést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Tudásomat a médiában, illetve egy országos, több ezer fős ifjúsági szervezetnél tudtam a gyakorlatban kamatoztatni. Az adminisztratív és titkársági feladatok ellátása mellett több száz fős közösségépítő rendezvények és szakmai konferenciák szervezésével foglalkoztam, konferáltam, sajtó és PR feladatokat láttam el, cikkeket írtam, weboldalt, közösségi felületet gondoztam.
Nehéz lenne két olyan országot találni, amelyek népeit annyi szállal kötné össze a közös történelme, mint Magyarországét és Ausztriáét. Az osztrák-magyar határ közelében, Lipóton nőttem fel, így többször volt lehetőségem ellátogatni a „szomszédba” és felsőfokon megtanultam németül. Magyarország Bécsi Nagykövetségén és a Collegium Hungaricum kulturális intézetben töltött szakmai gyakorlataim során pedig megismerkedhettem az osztrák fővárosban élő magyar közösséggel is.
Az Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztalának ösztöndíjasaként képzettségem és szakmai tapasztalatom alapján elsősorban a programszervezésben, azok képi és szöveges megörökítésében veszek részt, hírlevelet szerkesztek. A tagegyesületeknek segítek továbbá adminisztratív, fordítási feladatokban, plakát szerkesztésben vagy éppen pályázatok összeállításában. A Bécsi Magyar Iskolaegyesületben magyar anyanyelvi gyermekfoglalkozásokat is tartok.
Célom, hogy munkámmal erősítsem a bécsi magyar közösség összetartozását, valamint az anyaországi magyarsággal való kapcsolatokat, és segítsek magyar identitásuk ápolásában.