„Mindenem a zene és a tanítás… egyedül én tanítok Magyarországon népi harmonikát.”
6 évesen néptáncosként kezdtem, aztán 13 éves koromtól kezdve különféle zenekarokban és stílusokban muzsikálok. Leginkább népzenét játszom: 3 húros brácsával kezdtem, majd időközben megtanultam a 4 húros klasszikus, a Sajó-menti egyenes pallós 4 húros brácsát és a nagybőgőt is. Ezzel párhuzamosan beleszerettem a kalotaszegi harmonika hangjába, és elkezdem foglalkozni vele. Nagyon sokat tanulmányoztam magát a hangszert illetve azt, hogyan illeszkedik bele a vonós bandákba. Jelenleg egyedül én tanítok Magyarországon népi harmonikát, és én vittem először táncházba is. Erdélyben a harmonika nélkülözhetetlen hangszer bizonyos tájegységek és falvak zenéjében. Mára sikerült elérnem, a legrangosabb népzenei és néptáncos fórumokon harmonikával szólalnak meg azok az erdélyi dallamok, amelyek hangzásában eredetileg is szerepeltek.
Hangszer és elmélettanítással 2000 óta magán úton és táborokban foglalkozom, de zenés és mozgásos foglalkozásokat is tartok fiatalok számára. A Fonó Budai Zeneházban rendszeresen részt veszek programszervezésben is, és workshopot, továbbképzést tartok harmonikásoknak, brácsásoknak és tanár kollégáknak. Célom, hogy az érdeklődőknek rövid idő alatt, használható tudást adjak, amit zenekarral vagy énekes szólista kíséretében is kamatoztathatnak, illetve megtanítsam őket zenészként gondolkodni is.
A Kőrösi Csoma programot azért pályáztam meg, mert már egy ideje jó kapcsolatot ápolok a melbourne-i magyar közösség tagjaival és egyedülálló módon - online módszerrel - hangszeres foglalkozásokat is tartok nekik. Úgy érzem, hogy a közösség vezetői által meghatározott célok az én segítségemmel könnyebben elérhetővé válnak.
Terveim közt szerepel, hogy hosszabb ideig külföldön is személyesen taníthassak olyan zenészeket, akik elhivatottságot éreznek a magyar hangszeres muzsika iránt, valamint erősíthessem külhoni magyar közösségek magyarságtudatát és identitását.