Az Edmontoni Magyar Kultúrkör október 21-én, szombaton tartotta az 1956-os forradalom évfordulója alkalmából rendezett megemlékezését. A hagyományos ünnepi műsor előtt azonban sor került a városba érkezett Szent László-vándorkiállítás megnyitására is.
Délután 2 órakor dr. Szili Katalin miniszterelnöki megbízott, az országgyűlés volt elnöke nyitotta meg a Szent László életét bemutató tárlatot az edmontoni Magyar Házban. A látogatók 12 informatív táblán olvashattak arról, hogyan szilárdította meg a kereszténységet a lovagkirály, akinek nagy érdemei voltak a magántulajdon védelmében és a közbiztonság helyreállításában is. A kiállítási anyagot a Nemzetpolitikai Államtitkárság biztosította, korábban Calgary-ban, és Vancouverben is látható volt, Edmonton után pedig a winnipegi magyar közösséghez kerül.
Egy rövid állófogadást követően a Magyar Ház nagytermében folytatódott a program. Az 1956-os forradalom és szabadságharc 61. évfordulója alkalmából rendezett ünnepséget az edmontoni Csárdás Tánccsoport tagjai nyitották meg: Vörös Nándor és Ferenczi Ádám bonchidai ritka és sűrű magyart táncoltak, majd a tánccsoport vezetői Tóth-Vörös Patrícia és Vörös Sándor mutattak be egy-egy szentiványi táncot. A Szent Imre Magyar Iskola diákjai versekkel és népdalokkal készültek a megemlékezésre. Kovács Nóra egy Tamási Lajos-verset szavalt el, míg Kiss Tóbiás Márai Sándor, Krassay Rózsa pedig Jobbágy Károly egy-egy költeményével készült. Kovács Orsolya és Kovács Nóra egy népdalcsokorral bűvölte el a közönséget, majd Kis Orsolya, az Albertai Egyetem Wirth Intézetének magyarországi ösztöndíjasa szavalta el Petri György egyik versét.
Dr. Szili Katalin ünnepi beszédében megemlékezett forradalom hőseiről és kiemelte Kanada szerepét a magyar menekültek befogadásában. Ezután a magyar állam nevében Szenthe Sándor tiszteletbeli konzullal és Szenthe Annával, a Magyar Diaszpóra Tanács kanadai társelnökével a Magyar Érdemrend tiszti keresztjét adták át Pungur József református lelkésznek, aki 1983 óta Albertában teljesít szolgálatot. Ez az érdemrend a nemzet szolgálatában, az ország fejlődésének elősegítésében, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában kifejtett kimagasló, példamutató személynek adható.
A városban található 1956-os emlékmű koszorúzása két lépésben zajlott. Dr. Szili Katalin október 21-én az ünnepség előtt látogatott el a Szent Imre Katolikus Templom elé, hogy elhelyezze koszorúját, mivel ezen a napon már tovább is utazott Vancouverbe. A magyar közösség hivatalos koszorúzására október 23-án este 6 órakor került sor.