A tábor első napja mindjárt egy általános bevezetővel indult: a gyermekek itt oktatóiktól megtudhatták, mi is a különbség a film és az animáció között, milyen filmes műfajok léteznek és persze a legfontosabbat, hogy mely technikák segítségével alkothatnak saját filmeket és animációkat a táborban. Míg a hétfői nap inkább elméleti ismereteket adott a gyerekeknek, kedden már megkezdődött a valódi, gyakorlati munka is: a fiatalokat két csoportra osztották, aszerint, hogy a film, vagy éppen az animáció világában szeretnének jobban elmélyedni. De a munka oroszlánrésze csak ezután kezdődött, hiszen a csoportoknak ki kellett találniuk, milyen projektet szeretnének megvalósítani a hátralévő négy napban. A tábor pedig bőven szolgáltatott ötleteket a forgatókönyvekhez: a Kossuth Ház nagytermében folyó ping-pong tábor, a közös pizzakészítés, és a hógolyócsaták jó anyagnak bizonyultak a dokumentumfilmek és riportok készítéséhez. A gyermekek fantáziájának pedig semmi sem szabhatott határt: a fiatal rendezőknek hála a Kossuth Ház konyhája varázsműhellyé, ruhatára börtönné, színpada pedig varázserdővé alakult a következő napokban.
Amíg az idősebbek oktatóik segítségével filmeket és animációt készítettek, a legkisebbek egy saját színpadi előadásra készültek fel. Hétfőtől csütörtökig szorgos kis kezek színezték, vágták és ragasztották a történethez szükséges jelmezeket és díszleteket és maszkokat. A barkácsolás közben pedig minden nap szakítottunk időt a színpadi próbákra is, hiszen az apróságok számára nagy kihívást jelentett a magyar nyelvű szövegek tökéletes elsajátítása. Ennek ellenére a kis színészpalánták a pénteki nagybemutatón sem szeppentek meg, és elmondásuk alapján kifejezetten élvezték a fellépéssel járó rivaldafényt.
Miközben a kicsik az előadásra készültek, a nagyobbak sem tétlenkedtek: kattogtak a fényképezőgépek, forogtak a filmkockák, míg péntekre elkészültek a várva-várt saját produkciók is. Ezeket közös vetítés keretében tekinthettek meg a tábor résztvevői. Több riport, dokumentumfilm, animációs és rövidfilm is készült, amelyek mind-mind az alkotók egyéni látásmódját, zenei ízlését, kameratechnikáját és fantáziáját tükrözik.
A filmes programok mellett mozgásból sem volt hiány a hét folyamán: a kanadai időjárás lehetőséget kínált a márciusi hógolyócsatákra, a D.R. Ping Pong Akadémia munkatársai pedig vállalták, hogy naponta kétszer is megmozgatják a színész-, rendező- és operatőrpalántákat, így serkentve az új ihlet születését. Nekik ezúton is szeretnénk megköszönni a segítséget! Köszönettel tartozunk még Kovács Anitának, aki a Zoom to Canada tábor ötletgazdája és főszervezője is egyben. Az idei tábor megvalósításában három kanadai KCSP ösztöndíjas segédkezett: Czibolya Kálmán filmes szakemberként a rendezés, vágás, operatőrködés világába vezette be a fiatalokat, Bánfalvi Laura az interjú készítés csínját-bínját osztotta meg a táborozókkal, jómagam pedig a 4-6 éves korosztállyal töltöttem a hetet, felkészítve őket a színpadi előadásra.
A tábor keretében készült alkotásokat március 18-án, szombaton Zoom to Canada Gála keretében a szülők, rokonok és érdeklődők is megtekinthették. Aki esetleg lemaradt volna a rendezvényről, de szeretné visszanézni a tábor folyamán készült képeket és filmeket megteheti a Zoom to Canada Facebook oldalon, valamint a Guelph-i és Kitcheneri Magyar Iskola közös honlapján.