Tavaszvárás magyar módra

Beszámoló a MADACH Egyesület májusi foglalkozásáról

/ Soósné Kustán Katalin Éva /
soosne.kustan.katalin.eva képe
2025. május 11-én került sor magyar nyelvű foglalkozásunkra, amelyet a MADACH Egyesület szervezett. A tavasz ugyan szeszélyes arcát mutatta , így nem tudtuk a programot a szabadban megtartani, ahogyan eredetileg ősszel elterveztem, de a hangulatot ez sem befolyásolta: a „Feltartóztathatatlan tavasz” címet adtam a foglalkozásnak.
Tavaszi virágokMindenki szorgoskodottHóvirág vagy ibolya?Labdás jéték közben ismerkedtünk a magyar hírességekkel

 A délelőtt során a gyerekeket és a felnőtteket párhuzamosan vártuk.

A gyerekekkel a magyar tavasz virágaival ismerkedtünk meg: megtanultuk, milyen színes növények díszítik az erdők alját és a réteket – mint a hóvirág, az ibolya, a kökörcsin vagy a hérics. Ezeket nemcsak képeken, hanem játékos formában is „megismertük”: mozgásos játékkal döntöttük el, mit lehet szedni az erdőben – hóvirágot vagy ibolyát?

A foglalkozás következő része  mesehallgatás volt: a „Virágos bolond” című magyar népmesét meséltem el a gyerekeknek.. Ez a mese egyúttal átkötést is adott a következő kreatív feladathoz, amely a szeszélyes tavasz témájára épült. A nagyobbak szókereső játékot játszottak, míg a kisebbek színes rajzokban jelenítették mega tavaszi időjárási fogalmakat.

A foglalkozás közben málnás teával idéztük fel a tavasz ízét, illatait. A kézműves részleg sem maradt el: mindenki saját legyezőt készített, amely – ha egyszer valóban beköszönt a meleg – jól fog majd jönni!

A nap egyik legvidámabb pillanata a foglalkozás végén következett, amikor egy kisfiú ötletére olyan labdás játékot játszottunk, ahol minden dobásnál híres magyar emberek nevét kellett mondani. Nagy öröm volt látni, hogy a gyerekek mennyi nevet ismernek!

Elhangzott többek között Rubik Ernő, az ikonikus bűvös kocka feltalálója, Márton Vivien olimpikon (vele már többen találkoztunk Madridban), de még Kapu Tibor nevét is megemlítették – ő az a magyar kutatóűrhajós, aki 2025. május 29-én indul majd a Nemzetközi Űrállomásra.

Miközben a gyerekek játszottak, a felnőttek egy másik teremben tanultak és beszélgettek – számukra is lehetőség nyílt a közös fejlődésre és kapcsolódásra. Reméljük, minden résztvevő jól érezte magát!