Szent Erzsébet ebéd Montrealban

A nőegylet támogató ebédje

/ Bankó Anna /
banko.anna képe
A Szent Erzsébet Nőegyesület 1956-ban alakult meg, fiatal asszonyok csoportjából. Azóta is az Egyházközség „Fenntartó Testületként” működik. A Nőegyesületnek egy saját rendezvénye van: novemberben, Szent Erzsébet ünnepén, mellyel a montreali Magyarok Nagyasszonya Plébániát, és a Katolikus Egyházközséget támogatják. Emellett pedig kitartóan, örömmel vesznek részt minden más rendezvény segítésében.
SütivásárErzsi nénik, a Szent Erzsébet Nőegylet vezetőiCserkész segítőkSzent Erzsébet ebéd

November 18-án, vasárnap, az ünnepi mise után került sor a Szent Erzsébet Nőegylet támogatói ebédjére, melynek helyszíne a Magyarok Nagyasszonya Templom Mindszenty-terme volt. A 67. alkalommal megrendezett ebéden 250 fő vett részt. Az ebéd előkészületi munkáit az egyházközség önkéntesei, míg a felszolgálást a Montreali Magyar Cserkészet tagjai segítették. Szintén támogatói célzattal „sütivásárra”, illetve tombolajátékbani részvételre volt lehetőség. Isten áldását kérve köszönjük a Szent Erzsébet Nőegylet minden tagjának, hogy megszervezték, és levezényelték ezt a fontos támogatói ebédet.