Nyolcadik alkalommal rendezték meg a spanyol-magyar tematikájú kvízestet
Idén már nyolcadik alkalommal szervezte meg a Madách Egyesület az évről évre nagyobb érdeklődést övező spanyol–magyar tematikájú kvízestjét. A rendezvény már hagyománnyá vált, ahol a magyar és spanyol kultúra iránt érdeklődő játékosok egy izgalmas est keretében mérhetik össze tudásukat.
A korábbi évek során bevált módszer szerint a csapatok vegyes összetételűek, vagyis minden asztalnál magyar és spanyol anyanyelvű résztvevők is helyet foglalnak. Idén azonban egy újítást is bevezettünk: az együtt érkező barátok és párok a játék idejére külön csapatokba kerültek, hogy olyan emberekkel dolgozzanak együtt, akiket korábban nem ismertek. Ezzel az ismerkedést szerettük volna oldottabbá tenni, és az este során sok érdekes és vidám beszélgetés indult útjára.
Az érkezőket egy-egy vinyettával vártuk az étterem nekünk fenntartott különtermében. Legnagyobb örömünkre mindenki pontosan érkezett, így a játék a tervek szerint el tudott kezdődni.
A rendezvénynek helyet adó étteremben először tartottunk Madách Egyesületes eseményt, így még nem ismertek minket, de a fogadtatás hihetetlenül barátságos és segítőkész volt. A vendéglátóink annyi figyelmességgel és támogatással halmoztak el minket, hogy nem győztük megköszönni.
Mivel előre éreztem ezt a megható figyelmességet, eleve egy magyar vonatkozású ajándékkal készültem az étterem vezetőinek. Engedélyt kaptunk arra is, hogy a bejárati faajtóra kihelyezzük az egyesület logóját, megkönnyítve a résztvevők számára a helyszín megtalálását. Emellett segítettek a terem díszítésében, hangosítást és mikrofont biztosítottak – egyszóval egy első osztályú helyszínt sikerült találnunk.
Madridban kifejezetten nehéz megfizethető rendezvényhelyszínt találni, így ez külön öröm volt számunkra. A résztvevők között nemcsak spanyolok, hanem Madridban élő dél-amerikaiak, valamint Erdélyből és Felvidékről érkezett magyarok is voltak. Ezért a kérdések megalkotásakor figyelembe kellett vennem, hogy a különböző országokban eltérő ismeretekkel rendelkeznek.
Hiába érti valaki magyarul a kérdést, ha a tartalom nem feltétlenül illeszkedik az ő tanulmányaihoz. Ugyanez vonatkozott a spanyol nyelvű résztvevőkre is, hiszen egy uruguayi hölgy nem feltétlenül ismeri Spanyolország történelmét. Emiatt rengeteg munkaórám telt el a több mint 90 kérdés megalkotásával, hogy minden korosztály és nemzet tagjai számára érthetőek, szórakoztatóak és informatívak legyenek.
A rendezvényt egy népszerű zenei társasjáték, a Hitster spanyol nyelvű dalaira épített feladat indította, amely vidám hangulatot teremtett. Ezután a csapatok elnevezést választottak maguknak, majd hozzáláttak a kérdőívek kitöltéséhez. A játék egy óra alatt lezajlott, majd amíg a feladatlapokat javítottuk, a fiatalabb résztvevők Kahoot-játékot játszottak egy zenei tematikájú kérdéssorral. Ezt végül egy fiatal hölgy nyerte, aki boldogan vette át nyereményét.
Büszke vagyok arra, hogy minden szervezési feladatot időben sikerült elvégezni, így magam is élvezhettem az estét. Ahogy a mondás tartja: jobb adni, mint kapni. Ebben az esetben valóban így éreztem – fantasztikus volt élményt ajándékozni a résztvevőknek.