Június 13-án a prágai Liszt Intézet adott otthont az Iglice Egylet tanévzáró rendezvényének, amely méltó lezárását jelentette a közösség mögött álló mozgalmas és eseményekben gazdag tanévnek.
A tanév során az Iglice Egylet rendkívül gazdag és sokszínű programkínálattal várta a családokat. A rendszeres hétvégi és hétköznapi foglalkozások mellett számos közösségi esemény, ünnepkörhöz kapcsolódó rendezvény és kulturális program valósult meg. A gyermekek és családjaik részt vehettek többek között András-napi télköszöntőn, farsangi és húsvéti programokon, kézműves foglalkozásokon, táncházakban, családi hétvégéken, valamint különböző hagyományőrző és ismeretterjesztő alkalmakon.
A tanévzáró középpontjában a gyermekcsoportok évzáró műsora állt, amelynek keretében a különböző foglalkozásokon részt vevő gyerekek bemutathatták mindazt, amit az év során tanultak. Színpadra léptek a zenét és éneket tanuló gyermekek is, akik közös produkcióikkal örvendeztették meg a közönséget.
A műsor után a gyermekeket bábelőadás várta, jutalmul az éves munkájukért. A rendezvény ideje alatt kézműves sarok is működött, ahol a gyermekek saját bábokat készíthettek.
Az esemény végén a családok közös tánccal búcsúztatták az évadot, amelyhez a Huzavonó zenekar húzta a talpalávalót.

