Azt gondolom, már kiskorban érdemes megismertetni a gyerekeket népi kultúránk néhány szeletével…
Egyetemi tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetem néprajz alapszakán és kulturális antropológia mesterszakán végeztem. Jelenleg a Hagyományok Házában dolgozom kulturális szervezőként.
A népi kultúrával, elsősorban a néptánccal 7 éves koromban kerültem először kapcsolatba. Ekkor kezdtem táncolni a nemzetközileg is ismert és elismert Bihari János Táncegyüttes gyerekcsoportjában. A gyerek, majd az utánpótlás csoport után 2010‐ben a felnőtt együttes tagja lettem. A rendszeres fellépések mellett, belföldi és külföldi folklórfesztiválokon, turnékon veszünk részt, táncházakat tartunk és szervezünk. 2014 szeptemberében ért a megtiszteltetés, hogy tánctanárnak hívtak a Hencida Népművészeti Egyesülethez. Bekapcsolódva az egyesület sokrétű munkájába, immár másfél éve tartok másodmagammal, heti rendszerességgel táncpróbákat és havi rendszerességgel táncházakat.
Táncos tapasztalataimat alapul véve 2011 óta óvodai néptánc foglalkozásokat is vezetek. Az éves tanagyag a népi játékokat alapul véve a jeles napokhoz kapcsolódó szokásokból épül fel. Azt gondolom, már kiskorban érdemes megismertetni a gyerekeket népi kultúránk néhány szeletével: amellett, hogy játszva tanulnak, a testtudatuk, ritmusérzékük, kapcsolatteremtő képességük is fejlődik.
A Kőrösi Csoma Sándor program egy olyan kezdeményezés, amely határokon és kultúrákon átívelve elér a világ különböző pontjain élő magyar közösségekhez. Reményekkel, célokkal és izgatottsággal telve állok a következő hat hónap előtt. Az ausztráliai Perth magyar közösségének életébe fogok betekintést nyerni, bekapcsolódni és - reményeim szerint ‐ beilleszkedni. Az életükbe való bekapcsolódás, új ötletek közös kitalálása és megvalósítása páratlan lehetőségeket tartogat számomra. Kalandra fel!