,,Ahogy a szél meglebbenti a függönyt nem a függöny, nem a szél. A lebbenés.” (Fodor Ákos)
Szüleim kiskoromtól kezdve gondoskodtak arról, hogy 3 bátyámmal együtt fontosnak érezzük a hagyományainkat úgy, hogy közben nyitottak is legyünk a világra. Édesapám családja Kárpátaljáról származik, így már gyermekként bepillanthattunk a határon túli magyarok mindennapjaiba.
Szülővárosom, Gödöllő hagyományőrző óvodájában kezdtem az ismerkedést a népi kultúrával. Ott tettem meg első néptánc lépéseimet, amit a Gödöllő Táncegyüttes, (később Urban Verbunk Junior), majd az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttesben folytattam.
Alig voltam 7 éves, amikor első kézből megtapasztalhattam saját magyarságom megőrzésének nehézségeit, amikor családommal 1 évet Angliában éltünk. Itt érezhettem meg, hogy mit jelent egy számomra, a megszokottól teljesen eltérő kulturális és nyelvi közegben élni. Londonban kezdtem el cserkészkedni, amit hazaköltözésünk után a 802.sz. Szent Korona Cserkészcsapatban folytattam.
Nagy örömömre szolgált, hogy 2023-ban először már 18 éves kortól lehetett jelentkezni erre a programra, mert így az érettségit követően, a gimnázium padjaiból közvetlenül az ösztöndíjasok izgalmas és mozgalmas világába csöppenhettem. Ezért további tanulmányaim megkezdését az ELTE-TÓK angol nyelvű óvodapedagógus szakon egy évvel elhalasztottam.
Megtisztelőnek érzem, hogy én lehetek az első 18 éves ösztöndíjas, illetve, hogy a bizottság fiatal korom ellenére is alkalmasnak talált és bizalmat szavazott nekem.
Kiküldetésem során elsősorban a frankfurti Cifra Táncegyüttesben fogok tevékenykedni.
De aktív résztvevője leszek a 84.-es számú Lehel Vezér Cserkészcsapatnak, a Csodaország Magyar Iskolának, illetve a Szent Erzsébet Magyar Katolikus Egyházközségnek is.