„A népi kultúra nem egy műfaj, vagy kultúránk egy szegmense, hanem a kultúra maga, amit kötelességünk újra és újra megtanulni, magunkat fejlesztve pedig a legmagasabb szinten átnyújtani az utánunk jövő generációknak.”
Eddigi pedagógiai tevékenységem, mely immáron több mint két évtizedes múltra tekint vissza, minden esetben a közösségről, annak építéséről, illetve a nemzeti identitás és művészeti érzékenység fejlesztéséről szólt. A több mint húsz esztendőt felölelő munkásságnak köszönhetően jelenleg nincs olyan szakmai „stáció”, melyet ne jártam volna be ez idő alatt.
Életem állomásai minden esetben azt a belülről táplálkozó, folyamatos tenni akarást bizonyítják, ami eljuttatott a mostani tevékenység felvállalásához.
Minden eddigi vállalásom olyan motiváció eredménye, amelyet a nemzeti öntudat, népi kultúránk által történő strukturált átnyújtásával és átörökítésével valósult meg. Ennek eredményeként tudhatom magaménak az Örökös Aranysarkantyús Táncos címet, a Népművészet Ifjú Mestere díjat, valamint számos egyéb szólótáncosi és alkotói – együttesvezetői elismerést.
Táncpedagógusi tevékenységem mellet kiemelten fontosnak tartom a néptánc mozgalom érdekképviseletét, valamint szakmai lehetőségeihez a körülmények megteremtését. Ezért az elmúlt években számos szakmai szervezetben töltöttem, illetve töltök be jelenleg is vezetői tisztséget, döntéshozó szerepet. Mindezt abból a célból vállalom, hogy ezzel is a művészeti oktatás, a kulturális tevékenység és azok előre mozdításáért tehessek. Így lehetek immáron nyolcadik éve a Kárpát- medence legnagyobb népművészeti szervezetének, az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesületnek az elnöke. Valamint ötletgazda, alapító alelnöke lehetek a Kárpát-medencei Öregtáncos Együttesek Szövetségének.
A mai napig kiemelt energiával dolgozom színpadi és színházi alkotóként a népi kultúra érdekében. Választott csodálatos szakmámnak az árnyoldalát csak akkor látom, ha környezetemben a lustaság, a nemtörődömség és a dilettantizmus üti fel fejét.
A határon túli magyar közösségekkel való kapcsolatom legmeghatározóbb példái a 25 éve tartó kapcsolat a Partium népművészetével. A legfőbb gyűjtőterületként is aposztrofálható Szilágyságban közel 3000 gyermeknek taníthattam vissza a saját táncos kultúráját. A Vajdasági néptáncmozgalom keretein belül számos közösség mentorálásával és a területen tevékenykedő gyermekcsoportok civil szervezeti támogatásával igyekszem kivenni részemet a Délvidék magyarságának fennmaradásában.
Alapító művészeti vezetője vagyok a Kárpátalja Néptáncegyüttesnek, melynek tagjai a jelenlegi helyzet ellenére is életben tartják e tündéri táj kultúráját.
Az NKA Népművészeti Kollégium kurátoraként, és a Csoóri Sándor Program Pest vármegyei referenseként is megpróbálom hosszabb távon is segíteni a közösségek tudatos és minőségi szakmaisággal történő előrehaladását.
Mindezen tevékenységeim elismeréseként vehettem át idén augusztus 20-án a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést, amelyre kiemelten büszke vagyok.