„Ritkán kötök ott ki, ahová menni szándékoztam, de gyakran ott találom magam, ahol szükség van a jelenlétemre." /Douglas Adams/
A magyar kultúra és népművészet, illetve a történelem titkai már kicsi korom óta foglalkoztattak. Általános iskolában és a gimnáziumi évek alatt találkoztam a néptánccal, és betekintést nyerhettem a különböző régiók tánckultúrájába. Számomra ez volt a néprajz és népművészet iránti érdeklődés kiindulópontja.
2001-ben, gyerekfejjel jutottam el először Szálkára Decsi-Kiss Marcsi Országos Gyöngyfűző Táborába. Az évek során elsajátítottam a népi ékszerek készítésének csínját-bínját. A tanultakat foglalkozásokon, illetve gyerekeknek szervezett tábori programokon hasznosítottam. A népi ékszerkészítés komoly néprajzi tudást igényel a népviseletekről, az adott régió mintakincseiről és színeiről, a mögöttes tartalmakat hordozó apró részletekről, melyek mind a magyar kultúra és identitás részei. A Kőrösi Csoma Sándor Program során szeretném ezt a fajta néprajzi tudást továbbadni.
A gyöngyfűzés mellett 2012-ben a népi játszóház-vezetői tanfolyamot is elvégeztem a Hagyományok Háza szervezésében. Az itt tanultakat csoportos foglalkozásokon hasznosítottam a Völgységi Múzeumban ahol - egyetemi tanulmányaim után végzettségemnek megfelelően - három éven át muzeológusként dolgoztam. Múzeumi munkám során a gyűjtemény gyarapítása, feldolgozása, a publikálás, illetve a programok és kiállítások szervezése volt a feladatom. Emellett múzeumpedagógiai órákat és rendhagyó történelemórákat tartottam általános és középiskolások számára.
A 2019/2020-as pályázati időszakban egyszer már részese lehettem a Kőrösi Programnak Svédországban, ahol a -teljesség igénye nélkül- a feladataim között szerepeltek gyerekfoglalkozások, gyöngyfűzés, néprajzi és történeti profilú előadások, pályázatírás és minden olyan feladat, ami a svédországi egyesületek mindennapi életét segítette.
Az idei évben szeretném az ausztriai, és kiemelten a bécsi közösségek munkáját segíteni tudásommal, tapasztalataimmal. Különösen megtisztelőnek érzem, hogy az elkövetkező 9 hónapra szóló időszakot Bécsben, az Ausztriai Magyar Egyesületek és Szervezetek Központi Szövetségének és az Ausztriai Magyarok Gazdasági Érdekközöségének ösztöndíjasaként kezdhettem meg, mivel az itteni magyarság létszáma kiemelkedően magas. Így remélem, hogy munkám során sokaknak tudok majd segíteni és örömet szerezni.
Ösztöndíjasként szeretnék hagyományőrzéssel kapcsolatos programokat szervezni, valamint igyekszem néprajzi, történelmi ismereteimet megosztani, hogy ezzel is erősítsem a külföldön élő magyarok nemzeti identitástudatát.