„Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának.” (Kodály Zoltán)
Iskolai tanulmányaim során a magyar néphagyományok megismertetése, megszerettetése, továbbörökítése vált hivatásommá. A szakközépiskolai néptáncos szakképesítés elvégzése, az egyetemi néprajzi tanulmányaim, valamint a Magyar Táncművészeti Egyetemen szerzett tapasztalataim, élményeim mind abban erősítettek meg, hogy embertársaim számára ezt a kultúrát, értéket közvetítsem. Néptáncot oktatok óvodás kortól a fiatal felnőtt korosztályig a Bartók Táncegyüttesben és a Tébláb Táncegyüttesben, valamint rendszeres lebonyolítója vagyok a Bartók Táncegyüttes családoknak szóló táncházaiban. A tánctanítással együtt a közösség építését is fontosnak tartom az ezekhez hasonló alkalmakon.
Tanítványaim a tánc mellett a népzene, a népdalok, a hagyományok és szokások révén is ismereteket szereznek a magyar kultúra kincseiről. Nemcsak a gyakorlati, hanem a szellemi tudás átadására is hangsúlyt fektetek, így néprajzi, elméleti ismereteimet is tudom kamatoztatni. A zenei nevelés fontos részét képezi a foglalkozásoknak, ahol a korábbi klasszikus- és népzenei tanulmányaimnak veszem hasznát. Hiszen nemcsak a tánc, hanem a zene is kiváló kommunikációs csatorna lehet nyelvi akadályok megléte esetén is.
A célom a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként az, hogy ezek a magyar közösségek megismerkedjenek a magyarság értékeivel, megerősödjenek a magyarsághoz tartozás érzésében, és összetartó, a magyarságukra büszke közösséggé váljanak.