„Mivel nekem is meg kellett küzdenem azért, hogy a magyar nyelvet megőrizzem, ezért külön feladatomnak tekintem, hogy segítséget nyújtsak ott, ahol a magyar identitás és nyelv gyakorlása nem egyszerű feladat.”
Az ember személyiségének kialakulása nagyban függ az adott közegtől, amelyben hétköznapjait éli, ahol következmények nélkül kipróbálhatja önmagát, ezáltal teret kap tehetségének kibontakozása. Szerencsésnek tartom magam, hiszen eddigi életem során olyan közösségek része lehettem, amelyek nagyban hozzásegítettek ahhoz, hogy felismerjem adottságaimat és megtanuljam használni azokat.
A felvidéki magyarság, ahol felnőttem, volt az első közösség életemben, ennek köszönhetem az anyanyelvemet és a nemzeti öntudatomat. Ez az a hely, amit az otthonomnak tartok, és amely iránt személyes elköteleződést és felelősséget érzek. Ezt követték a Pápai Református Kollégium gimnáziumának diákévei, ahol megtanultam, hogy mit jelent a bajtársiasság, a kompromisszum, valamint az Istenbe és önmagunkba vetett hit. Marosvásárhelyre elsősorban egyetemi tanulmányaim végett érkeztem, hogy a célomnak kitűzött színészi hivatást később professzionális körülmények között tudjam gyakorolni. Ugyanakkor az itt eltöltött öt év alatt volt szerencsém közelebbről is megismerni az erdélyi magyar kisebbséget. Az ott ért élmények, életre szóló barátságok, az erdélyi kisebbség rendkívüli nyitottsága és a saját közösségük fejlődéséért tett vállalásaik mind-mind olyan tanulságok voltak számomra, melyek tapasztalatai a mai napig kísérnek.
Az elmúlt négy évben Budapesten, a Maladype Színház társulatának tagjaként önmagamat és a körülöttem lévő világot vizsgálhattam. Színházunk nevének jelentése találkozás. Ez egyrészt találkozás a nézőkkel, ugyanakkor utal az egymással és önmagunkkal való találkozás élményére is. Az itt szerzett szakmai tapasztalatokat, különböző zenei és előadóművészeti workshopokon megszerzett tudást szeretném egy olyan közegben kamatoztatni, melynek tagjai nyitottak arra, hogy saját kulturális gyökereiket mélyrehatóbban megismerjék. Elsősorban a magyar népzene és a magyar nyelv komplex gondolkodásmódjának megismerésén keresztül olyan kommunikációs tréning-sorozatra gondolok, ahol a résztvevők a különböző nyelvi és zenei játékokon keresztül alaposabban megismerhetik a magyar kultúrát, a magyar nyelvben rejlő lehetőségeket és nem utolsó sorban önmagukat.
Mivel nekem is meg kellett küzdenem azért hogy a magyar nyelvet megőrizzem, ezért külön feladatomnak tekintem, hogy segítséget nyújtsak ott, ahol a magyar identitás és a magyar nyelv gyakorlása nem egyszerű feladat.