Sok külföldit a magyar zene ösztönöz arra, hogy kultúránkat megismerje.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem klasszikus ének szakán diplomáztam. Ezzel párhuzamosan végeztem levelezőként a Széchenyi István Egyetem turizmus-vendéglátás szakán, ahol Lanczendorfer Zsuzsanna, elismert néprajzkutató órái inspiráltak a magyar folklór alaposabb megismerésére.
Nyergesújfalun, egy Komárom-Esztergom megyei kisvárosban nőttem fel. Gyerekkoromban a helyi sváb kisebbség életébe betekintve testközelből tapasztalhattam, miként vesznek el évszázados hagyományaik. A modern világ, a globalizáció hatására a fiatalabb generáció már nem tanulta meg nagyszüleik nyelvét és hagyományait.
2016/2017-ben a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként Washingtonban több magyar szervezetnél dolgoztam, rendezvényeket szerveztem, magyart tanítottam, illetve részt vettem a cserkészek munkájában. Részben ez az élmény ösztönöz arra, hogy a külföldön élő magyar kisebbség munkájában ismét aktív szerepet vállaljak. Nagyon kíváncsi vagyok a bécsi magyar közösség mindennapjaira és hagyományaira. Népdalénekesként és klasszikus énekesként fontosnak tartom a Kodály-módszer életben tartását és a magyar zeneművek megismertetését. A határainkon kívül a zene ösztönzi kultúránk megismerését, de a külhonban élő magyarok identitását is erősíti. Turisztikai végzettségemmel az élet gyakorlatiasabb részébe is beletanultam, így nem ismeretlen számomra a rendezvényszervezés vagy egy projekt lebonyolítása. Bécsben a magyar szervezetek munkája sokrétű és élő hagyományápolást feltételez, amelynek munkájában a Kőrösi Csoma Sándor Program segítségével, nagy örömmel veszek majd részt.