„Határon túli magyarként tudom, milyen fontos nyelvünk ápolása és védelme, identitásunk megtartása egy olyan környezetben, ahol kisebbségi beszélőközösségnek számítunk.”
Idén szereztem meg mesterszakos diplomámat magyar nyelv és irodalomból a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán. Tanulmányaim során olyan kutatásokat végeztem, amelyekben többek között a különböző nyelvek/nyelvváltozatok megítélésével és annak használatával foglalkoztam. Eredményeimről több konferencián, illetve publikációban, folyóiratban is beszámoltam.
Hallgatóként jártasságot szereztem a magyar kultúra világában. A nyelv oktatásának elsajátítása mellett, arra is felkészítettek, hogyan tanítsam és adjam át a magyar nyelvet és kultúrát olyanoknak, akik csak most ismerkednek vele. Főiskolai tanulmányaim során segítséget kaptam a drámapedagógia alkalmazásához is. Szakmai gyakorlatom során megszerzett tudásomat már a gyakorlatban alkalmazhattam tanárként az iskolában, illetve nyári gyermektáborokban.
Részt vettem több cserkésztáborban, -programon, ahol megtapasztaltam, milyen játszva tanítani, élményekkel nevelni a fiatalokat úgy, hogy közben a magyarsággal kapcsolatos ismereteiket, a magyarság iránt érzett szeretetüket is gyarapítjuk. Cserkészként egy éven keresztül tartottam kisiskolásoknak foglalkozásokat, bevezettem őket a cserkészet világába, megismertettem velük a cserkészek értékrendjét és habitusát.
Tudva azt, mit jelent két kultúra részesének lenni, a Kőrösi Csoma Sándor Program arra ad lehetőséget számomra, hogy az anyaországtól távol élő magyaroknak átadjam azt a tudást, impulzust, amelynek köszönhetően büszkén érzem magam magyarnak.