Szeretnék magam is választ kapni arra, hogy mit jelent a 21. században, a multikulturális Európában élve magyarnak lenni.
Budapesten születtem és nőttem fel, ahol tízéves koromban csatlakoztam a Regnum Marianum Katolikus Közösség Egyesület nevű ifjúsági mozgalomhoz, amelyben a cserkészethez hasonlóan heti találkozókon, kirándulásokon, nyári táborokon keresztül élhettem meg, hogy milyen jó közösséghez tartozni. Még a gimnáziumi évek alatt kezdtem a csoportvezetést, így a közösségen belül már több, mit tíz éve szervezek gyermekek és fiatalok számára programokat.
Az érettségit követően fontos volt számomra, hogy olyan szakmát válasszak, ahol továbbra is gyermekekkel tudok foglalkozni, így találtam meg a pszichológiát. Az alapképzést a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, a mesterképzést pedig a Károli Gáspár Református Egyetemen végeztem. Több éven át részt vettem hátrányos helyzetű és árva gyermekek táboroztatásában, amelynek során ismét megtapasztalhattam, hogy egy apró gesztus, egy kedves szó mekkora ajándék lehet mások számára. Az Erasmus Mobilitás Programmal egy szemesztert Liverpoolban töltöttem.
Az egyetemet követően tovább mélyítettem szakmai tudásomat, és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen elvégeztem a tanácsadó szakpszichológus képzést. Éveken át dolgoztam olyan Európai Uniós projektek megvalósításában, amelyek célja a sajátos nevelési igényű gyermekek, családjaik és a velük foglalkozó szakemberek támogatása volt. Jelenleg óvodapszichológusként folytatom a gyermekek, családok és pedagógusok segítését, szabadidőmben pedig vezetőként segítem a Regnum Marianum Katolikus Közösség Egyesületet.
Azért jelentkeztem a Kőrösi Csoma Sándor Programra, mert szeretném szakmai tudásomat közösségszervezői tapasztalatommal ötvözve segíteni a külföldön élő magyarokat. Mindez egyben szolgálat, kihívás és fejlődési lehetőség is.