Úgy gondolom, egy nemzet identitásának fontos része a közös kulturális örökség ismerete, ezért szeretném megismertetni a diaszpórában élő magyarokkal hazánk művészeti emlékeit.
A Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban érettségiztem, itt szerettem meg a művészettörténetet, és döntöttem el, hogy ezzel fogok foglalkozni. Egyetemi tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem szabad bölcsész, majd művészettörténet szakán folytattam, ahol leginkább építészettörténettel foglalkoztam; szakterületem Magyarország két világháború közötti építészete. A művészettörténet diploma megszerzése után a Budapesti Metropolitan Egyetem design- és művészetmenedzsment szakán tanultam tovább, ahol közelebbről megismerkedtem a design világával, és nagyon megszerettem azt. Jelenleg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Történelemtudományi Doktori Iskolájának vagyok a hallgatója, kutatási területem a posztmodern design és építészet Magyarországon.
Úgy gondolom, leginkább okleveles művészettörténészként tudnám a külföldön élők, legfőképpen a fiatalok és a gyerekek magyar identitását erősíteni a magyar művészettörténet és művészeti látásmód megismertetése által. A nemzeti identitás erősítésében nagy szerepet játszik a közös kultúra, a közös művészeti hagyomány, ezáltal a közös önkifejezés eszközeinek ismerete, jómagam pedig ezeknek a kulturális ismereteknek az elsajátításában szeretnék a diaszpórában élők segítségére lenni. Véleményem szerint ez által nem csak a magyarságtudat, de a közösségtudat, a közös gyökerek is erősödhetnek. Ez a fajta kulturális és szellemi gyarapodás lehetővé teszi, hogy a külföldön élő magyarok is büszkék lehessenek hazájukra és származásukra. Képzett művészeti menedzserként különböző kulturális és művészeti programok, fesztiválok szervezésében is szeretnék segítséget nyújtani, melyek szintén szerepet játszanak egy-egy közösség összetartozásának erősítésében.