A fotó és film alapjainak elsajátítása különleges lehetőség arra, hogy a gyerekek és fiatalok a kanadai magyar közösségi lét dokumentálásában részt vegyenek.
A Kőrősi Csoma Sándor programban való részvétel egy új kihívás számomra, bár egész eddigi létem a közösségi munkáról, a közösség szolgálatáról szólt.
Tanári szakom folytán a magyar nyelv tanítása kitűnő lehetőség számomra, közművelődési szakemberként pedig már számtalan programot, fesztivált szerveztem.
Kiemelt területem a gyermekek és fiatalok vizuális nevelése, amelyet Magyarországon egyedüli módszertannal és eredményességgel alkalmazok a 22 éve működő, általam alapított Makói Video- és Művészeti Műhelyben. Rendszeresen tanítok Görögországban és Dél-Koreában is általános és középiskolás korú gyerekeket, fiatalokat.
A fotó és film alapjainak elsajátítása különleges lehetőség arra, hogy a kinti gyerekek és fiatalok e készségek hasznosításával a mindennapok, a hagyományőrző események, és a kanadai magyar közösségi lét dokumentálásában (fotó-videó) részt vegyenek.
A kanadai Guelph-ben élő makói ismerőseim segítségével a 2003-ban általam elindított Zoom to Europe fesztivál mintájára idén tavasszal megrendeztük a Zoom to Canada filmfesztivált és filmműhelyt, amely több város általános iskolás magyar gyermekeinek részvételével zajlott március 11. és április 3. között. Szeretném 2017-ben is segíteni e rendezvény még eredményesebb megvalósítását.
Mint televíziós szakember (Duna Televízió, Makó Városi Televízió) a Kanadai Magyar Televízióval (Niagara, Torontó) is szorosan együttműködöm majd kanadai munkám során. Kilenc hónapos kint létem alatt szeretnék több tevékenységi területen is mérhető, kézzel fogható, dokumentálható eredményt felmutatni.
Ez az ösztöndíj most nagyszerű lehetőséget kínál arra, hogy eddig felhalmozott tapasztalataimat kamatoztathassam, ezúttal a kanadai magyar diaszpóra érdekében.