A Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938) alcímet viselő eredeti tárlat a Magyar Nemzeti Galéria falai között nyílt meg, és átfogó képet nyújtott a korszak magyar vizuális kultúrájáról. A plakátművészet központi szerepet kapott a kiállításon, hiszen a 20. század első felében ez volt az egyik legfontosabb vizuális kommunikációs eszköz. Az art deco stílusban készült magyar plakátok lenyűgöző látványvilágukkal az eleganciát, a sebességet, az egzotikumot és a modern nagyvárosi életérzést tükrözték.
A varsói Liszt Intézetbe érkező válogatás az eredeti tárlat esszenciáját nyújtotta, elsősorban a magyar plakátművészetre fókuszálva. Öt tematikus kategóriában mutatta be a ’20-as és ’30-as évek budapesti plakátdizájnjait, amelyek hűen visszaadták a korszak vizuális világát. A plakátokon keresztül betekintést nyerhettünk a modern női ideál, a szórakoztatóipar, a fürdőkultúra és a luxuscikkek világába. A korszak legjelentősebb tervezői – köztük Bottlik József, Konecsni György, Irsai István és Jeges Ernő – munkái is szerepeltek a kiállításon.
A varsói kiállítás megnyitójára december 17-én került sor, és nagy érdeklődést váltott ki mind a magyar, mind a lengyel közönség körében. Az eseményen mintegy 70 látogató vett részt, sokan korabeli jelmezekbe öltöztek, hogy ezzel is megidézzék az art deco korszak eleganciáját. Az est fényét tovább emelte a bemutató előadás utáni pezsgős fogadás.
A megnyitón egy művészettörténeti előadás is elhangzott, amely az art deco mozgalom magyar sajátosságaira és a kiállítás anyagára fókuszált. A látogatók elragadtatással fogadták a tárlatot, és számos pozitív visszajelzés érkezett mind a szervezőkhöz, mind a kurátorhoz.
A kiállítás január 22-én zárta kapuit Varsóban, méltó módon a magyar kultúra napján. Az esemény csúcspontja Katona Anikó, a budapesti kiállítás kurátorának előadása volt, amelyet magyar nyelven, lengyel tolmácsolással hallgathatott meg a közönség. Az előadás a plakátok művészeti jelentőségén túl az art deco korszak életérzésére és történelmi kontextusára is rávilágított.
A nagy sikerre való tekintettel a tárlat már a záróesemény másnapján Płock városába utazott tovább, ahol szintén ünnepélyes megnyitót tartottak. A január 23-i eseményen ismét Katona Anikó tartott előadást, és a kiállítás itt is nagy sikert aratott.