Interaktív játékkal kombinált, élő szóban mesélt népmesék

Amstelveenben járt a Szépenszóló Társulat

/ Mörk Leonóra /
mork.leonora képe
Gyerekeknek szóló meseprogramjával az Amstelveeni Magyar Iskolába érkezett az utolsó márciusi hétvégén a Szépenszóló Társulat. A háromfős csapat tagjai meséltek, a gyerekekkel együtt zenéltek, táncoltak, és mindenki jól érezte magát.
Mesélt a társulatA Szépenszóló TársulatElöl Zámborszky Eszter A gyerekek élvezték az előadást

A hollandiai hétvégi magyar iskolák közül a 2012 óta működő Amstelveeni Magyar Iskola a holland tanévhez igazodva minden második szombaton, 10.00-től 12.45-ig tartja foglalkozásait. Március 29-én a Szépenszóló társulat és Zámborszky Eszter mesepedagógus, meseterápiás szakember, mesemondó, szakoktató, tánc-, dráma-, interkulturális nevelési szaktanácsadó, dúla vendégeskedett náluk.

„A mese ősidők óta az emberi kultúra része. A mesék ősi tudást hordoznak, egységes világképet mutatnak, és mindenkihez egyformán szólnak. A mese olyan, mint a nap: mindenkit egyformán melegít” – vélekedik Zámborszky Eszter, aki A mesék erejét és bölcsességét hívja segítségül, hogy kísérjék a testi, lelki, szellemi harmóniához vezető úton, és ezt a tudást igyekszik továbbadni.

Borsodi madárka – Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye mesegyűjteménye címmel könyvet is írt. Hol egyedül, hol a Szépenszóló Társulattal járja az országot, de határon túlra is egyre gyakrabban hívják, és ő megy mindenhová, ahol szeretnék, ha mesélne. 

Így történt, hogy a Szépenszóló Társulat háromfős csapata Hollandiába is elhozta interaktív játékkal kombinált, élő szóban mesélt népmeséit, zenével, dallal, tánccal. Az amstelveeni gyerekek is tátott szájjal figyeltek, együtt nevettek, énekeltek, táncoltak az előadókkal, és a program nagy élményt jelentett mindannyiuknak.

Fotó: Szépenszóló Társulat