Hamburg városában már 2018 tavasza óta működnek ezek az alkalmak. Bevett szokás az, hogy mindig más és más gyülekezeti tag nyitja meg előttünk otthona ajtaját, így teremtve lehetőséget a házi bibliaórák megtartására.
Együttlétünket a köszöntéseket követően, gyülekezeti énekekkel kezdjük. Majd az igei felvezető után az adott témakörben alakul ki beszélgetés, ahol mindenki őszintén megfogalmazhatja az igével kapcsolatos gondolatait.
Szeptembertől kezdődően a hamburgi bibliaórák sajátossága az volt, hogy az alkalomnak helyet adó gyülekezeti tag vezeti fel az őt foglalkoztató igét, mondja el kérdéseit, azt az üzenetet, amit az igerészből kapott. Majd a beszélgetést tovább gördítve kiegészítéseket fűz hozzá a gyülekezet lelkésze, Menkéné Pintér Magdolna, s jómagam, mint a Kőrősi Csoma Sándor program ösztöndíjasa.
Februárban új témakörbe vágtuk a fejszénket, s így a bibliaórákon elkezdődött Ruth könyvének magyarázata. Ennek első szakaszát kimerítő részletességgel ismertette Menkéné Pintér Magdolna lelkész. Ezt követően pedig a jelenlévőkben felmerülő kérdéseket, észrevételeket vitattuk meg, így egy mindenki számára áldásokkal teli és építő beszélgetés alakult ki.
Márciusi alkalmunk minden téren rendhagyó volt. A koronavírus járvány okozta korlátozások következtében személyes találkozásra nem volt lehetőség. Így a világháló nyújtotta lehetőségeket kihasználva a bibliaóránkat online felületen – skype segítségével – tartottuk meg. Az igei bevezető megtartása ez alkalommal az én feladatom volt, amit egy mindenki számára elérhető prezentáció bemutatásával igyekeztem színesebbé tenni. Az online bibliaórához 9 nappaliból 14 ember csatlakozott. S bár mi emberek a korlátozások miatt nem tudtunk személyesen találkozni, Isten Szent Lelke azonban nem zárható korlátok közzé, és hiszem, hogy áldása ott volt ezen alkalmon is.