A rendezvényen a településen működő gyermek és felnőtt néptánccsoportok léptek fel, illetve a középiskola színjátszóköre is. A gyülekezeti hitoktató szolgálatban aktívan részt vevő idősek munkáját is e rendezvény keretében részesítették elismerésben. Így a családok legifjabb illetve legidősebb tagjai is bevonódtak az eseménybe.
Itt helyben az iskolákban argentin néptáncot tanulnak a gyerekek, megismerve minden régió néptáncát. Az fesztiválon egy un. "Salta conejo" táncot adtak elő, amely Argentína északi részében elterjedt néptánc. A magyaron kívül még a baszk néptánccsoport előadását láthattuk.
A magyar közösség részéről a Magyar Csillag néptánccsoport szerepelt, illetve a Misionesi Magyar Leszármazottak Egyesületével kulturális standot is berendeztünk és a gyerekeknek egy kis kézműves foglalkozást is nyújtottunk. Remélhetőleg a későbbiekben sikerül majd itt Corpus Christiben magyar néptáncot is tanítani a gyermekeknek.
Misiones első tartományi székhelyéből zsákfalucska
Corpus Christi, melyet eredetileg Misiones tartomány székhelyének terveztek, tulajdonképpen egy eléggé elzárt kis településsé vált, egy zsákfalu nyolc kilométerre a főúttól, a Paraná folyónáI. Elég nagy területen fekszik, mivel az első telepesek 100 hektár földet kaptak gazdálkodásra, így a házak is relatív nagy távolságra vannak egymástól.
Természetesen a falu központi részén sűrűbben helyezkednek el a házak, de van olyan otthon is, amelyik tanyaszerűen helyezkedik el, távol a falutól, így némelyik gyermek 4-5 kilométert is gyalogol, hogy iskolába járjon.
Az első magyarlakta település Argentínában
A falu lakosságát különböző származású telepesek alkotják, magyar, olasz, spanyol, baszk, lengyel, francia, német, brazil, paraguayi. 1877-től indult meg hivatalosan a földek kimérése és értékesítése, melynek hírére, egyre több gazdálkodó telepedett itt le. Eleinte a lakosság jelentős hányada magyar nemzetiségű volt, akik az Osztrák-Magyar Monarchia területéről érkeztek, többnyire Brazílián keresztül.
Az első templomot is a magyar közösség tagjai építették és a település egyetlen kétemeletes házát is az egyik első magyar telepes, Tóth János építette, ahol az 1934-ben idelátogató jezsuita szerzetes, Bangha Béla is megszállt. A településen az 1960-as évekig magyar klub is működött. A temetőben számtalan magyar családnévvel találkozik az ember, Tóth, Kulcsár, Dosztál, Németh, Tompos, Gáll, Sersing.
Két magyar Sersing sírra, a XX. század elején, még a teljes sírfeliratot magyarul vésték a sírkövekre. Az itt letelepedett családok alkották a közösség alapját, a családfőkről utcákat neveztek el, így van Juan Tóth utca, Francisco Gáll és Luis Németh utca is a faluban. A település címerében és zászlajában is megjelenik, hogy az első telepesek magyar ajkúak volt.
A címer alján három kis szalag található: Argentína, Misiones tartomány és Magyarország nemzeti színeivel. Corpus Christi zászlója a magyar nemzeti színeket hordozza, középen a település címerével.
Helytörténeti Múzeum családi relikviákkal
Két évvel ezelőtt, a település fennállásának 400-ik évfordulóján nyílt meg Corpus Christiben a Helytörténeti Múzeum. Az ünnepség középpontjában a családok álltak, akik összegyűjtötték a fennmaradt eszközeiket, családi fotóikat, dokumentumaikat.
Az így létrejött kiállítás révén a lakók maguk reflektálhattak saját történetükre, tudatosabban átélhették a magukkal hozott identitásukat és annak változását, amely nemcsak a helyi közösséget gazdagítja, hanem az idelátogató turisták számára is bemutatja a helyi értékeket, a település, illetve lakóinak sajátos történetét, közösségét.
A családi nap egy rendkívül jó kezdeményezés, hisz Corpus Christi történetének alapját az ide érkező családok rakták le és tulajdonképpen a falu lakossága, a rokoni szálak révén, gyakorlatilag egy nagy családot alkot. Ezeket a szálakat remélhetőleg sikerül újra megerősíteni, a családokat középpontba helyező közösségi alkalom révén is.