Kreativitást szeretnék csempészni a mindennapokba.
Az Eszterházy Károly Egyetem anglisztika, kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatója vagyok. Középfokú tanulmányaimat a debreceni Medgyessy Ferenc Gimnázium- és Művészeti Szakközépiskolában végeztem, majd általános festő, valamint díszlet- és jelmeztervező asszisztensi képesítést szereztem.
A gimnáziumi évek alatt, 2010-ben kezdtem el a Pergő Hagyományőrző Egyesületnél tevékenykedni kézművesként, díszlet- és jelmeztervezőként, kivitelezőként. Az együttműködés során számos különböző korcsoportnak szervezett néphagyományos témanap megrendezésében részt vettem, elsősorban csoportfoglalkozás vezetőként.
2014-ben a Magyar Turizmus Zrt. Év Utazója címet viselő pályázatán nyertesként kerültem ki, így a kampány arcaként két hónapon át barangolhattam be Magyarország kilenc turisztikai régióját. Az út során közösségi média tartalom készítése és blog vezetése által igyekeztem az Y generációt hazánk megismerésére ösztönözni. A gasztro, sport, szállás és szórakozási lehetőségeken túl a hagyományőrző tevékenységek is aktív részét képezték a projektnek.
Egyetemi éveim alatt, a Szent István Rádió és Televíziónál töltött gyakorlatom elsősorban a technikusi, szerkesztő-riporteri feladatok által engedett betekintést a szerkesztőség életébe.
A 2016-os évben a National Instruments virágkocsijának díszítésében és fémszerkezetének kivitelezésében is részt vettem, segítve a hagyományok tovább élését, a Debrecen nevével szorosan összekapcsolt Virágkarneválra való készülődés által.
Önkéntes tevékenység során betekintést nyerhettem a közösségi programok szervezésébe és kivitelezésébe, a Vojtina Bábszínház, Campus Fesztivál, Hortobágyi Lovasnapok és a felsőtárkányi Pisztoly Európa Bajnokság által.
Tanulmányaim során igyekeztem nagy hangsúlyt fektetni az utazásra, így 2015-ben a Las Palmasi Egyetem Modern nyelvek szakos hallgatójaként töltöttem 9 hónapot Gran Canarián, majd 2017-ben 3 hónapos szakmai gyakorlaton vettem részt a Bella Vista Hotelnél Korfun, a dekoráció és marketing területén gyarapítva tudásomat.
A külföldön töltött idő alatt a magyar kultúráról, hagyományokról és szokásokról alkotott képem még inkább kristályosodni kezdett, hiszen idegen környezetben sokkalta nagyobb lehetőségem nyílt a kulturális és nyelvi különbségek vizsgálatára.
A Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjra elsősorban azért jelentkezem, mert fontosnak tartom a hagyományok őrzését és megismertetését attól függetlenül, hogy valaki jelenlegi fizikai határainkon kívül vagy belül él, hiszen az identitásnak és a nemzeti hovatartozásnak személyiség- és környezetformáló ereje van. Szeretném folytatni a hagyományőrzéssel kapcsolatos tevékenységet a külhoni magyar diaszpórában is.