Látható, hogy a néptánc mennyire jó közösségépítő erővel bír, és a magyarságtudat megőrzésében milyen nagy szerepet játszik.
Érettségi után kerültem Győrből Budapestre. Először a Budapesti Gazdasági Főiskolán szereztem diplomát, majd a Corvinus és a Semmelweis Egyetem közös képzésén végeztem okleveles sportmenedzserként. Egyetem után a Magyar Kajak-Kenu Szövetségben töltöttem el hasznos éveket, ahol országos és nemzetközi sportesemények megrendezésével foglalkoztam.
Táncolni a Győri Lippentő Táncegyüttesben kezdtem 6 éves koromban. A tánc az óta is életem meghatározó része. Pestre kerülve a Szentendre Táncegyüttesben folytattam a népi kultúra megismerését, jelenleg is itt táncolok.
Az aktív táncolás mellett a tánctanítással és táncházak szervezésével is foglalkozom. Ebből a szemszögből kiválóan látható, hogy a néptánc mennyire jó közösségépítő erővel bír, és a magyarságtudat megőrzésében milyen nagy szerepet játszik.
Büszke vagyok rá, hogy vannak barátaim Felvidéken, a Vajdaságban, Erdélyben és Kárpátalján is. Beszélgetéseink során egyértelművé vált, mennyire fontos, hogy minél több lehetőségük legyen közösségüket erősíteni és a magyar hagyományokat ápolni.
A Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként a magyar hagyományokon keresztül a közösség erősítését tartom legfontosabb feladatomnak, de számíthatnak rám akkor is, ha éppen egy segítő kézre van szükség. Nagy érdeklődéssel állok a kihívás előtt, hogy megtaláljam azokat a lehetőségeket, amelyek megvalósításával a svédországi Halmstadban a magyar közösség tovább erősödhet.