Szeretnék minél több Angliában élő gyereket a magyar hagyományokkal játékos módon megismertetni.”
Szüleim és neveltetésem hatására mindig érdekelt a népművészet, és felelősséget érzek a magyar kisebbségek iránt. Ezért az érettségi után fontosnak tartottam, hogy a Hagyományok Házában elvégezzem az akkreditált népi ének és a népi játszóház vezető képzést. Leendő tanítóként feladatomnak érzem a népművészet, népzene, a népi hagyományok és játékok ismeretét és átadását.
Általános iskolás korom óta részt veszek különböző közösségi tevékenységekben. Aktív cserkész vagyok, dolgoztam őrsvezetőként, és több táborban voltam segítő, illetve szervező. Így fiatalkorom ellenére sok tapasztalatot szereztem, amik jól tudok majd hasznosítani a program során. A táborok alatt megtanultam, hogyan kell másokkal jól együttműködni és a felmerülő problémákra hatékony megoldást találni. Őrsvezetőként pedig elsősorban a példamutatást és a felelősségtudatosságot sajátítottam el. Mivel a képzés során alapvető néprajzi ismeretekre is szert tettem, alkalmasnak érzem magam arra, hogy az alapvető népi hagyományokat, mint például a betlehemezés, Gergely-járás, lucázás a fiataloknak megtanítsam.
Remélem, hogy a Kőrösi Csoma Sándor Program lehetőséget ad számomra, hogy minél több Angliában élő gyereket játékosan megismertethessek a magyar hagyományokkal, hogy ezzel is szorosabbra fűzhessék kapcsolatukat az anyaországgal.