Vancouveri Magyar Kulturális Egyesület
A Vancouveri Magyar Kulturális Egyesületet 1947-ben alapították, mivel a városban már az 1800-as évek vége óta egyre növekedett a magyarok száma és szükség volt egy összefogó szervezetre, ahol az emberek megoszthatták és őrizhették kultúrájukat.
Az egyesület a mai napig aktívan működik és betölti azt a szerepét, hogy bevonzza a környéken lakó magyarokat változatos program kínálatával és különböző hagyományőrző tevékenységekkel. 1969-ben vásárolták meg a 728 Kingsway street-en található ingatlant, ami azóta is Magyar Házként funkcionál és otthont ad egy könyvtárnak, illetve a magyarságot érintő rendezvényeknek. Emellett többek között itt próbálnak a Forrás és a Csárdás táncegyüttes, illetve a Vancouveri Magyar Színház tagjai is. Vancouverben az évtizedek során több magyar csoport alakult ki, melyek tevékenységeit a Vancouveri Magyar Kulturális Egyesület fogja össze. A szervezet célja, hogy híd legyen a magyar néptánc, népzene, színjátszás, hagyományok, iskolák és vallási közösségek között. Igyekeznek minden korosztály számára biztosítani a magyar kultúra megismerését és hagyományos, illetve közösségkovácsoló programokat szervezni.
A városban három magyar templom és egyházközösség található, a Vancouveri Magyar Református Egyház, az Első Magyar Református Egyház és a katolikus Magyarok Nagyasszonya Egyházközösség. A templomokban az egyházi élet mellett magyar iskolák is működnek, a Kálvin Magyar Iskola, illetve a Szent László Magyar Iskola, mely intézményekben a gyerekek megtanulhatják a nyelvet játékos formában, ismerkedhetnek a népi hagyományokkal, illetve a nagyobbak történelmet és irodalmat is tanulhatnak. Az iskolák mellett kisebb, de nem elhanyagolható szerepet kap a cserkészet is. A katolikus templom mellett található cserkészotthonban tart összejöveteleket a 21. sz. Apor Vilmos cserkészcsapat, illetve több alkalommal szerveztek már kirándulásokat, tanyázásokat és gyermektáborokat, ahol a cserkészet egyik legfőbb alapját gyakorolhatták, a “Learning by doing” elvét.
A korábban említett Forrás táncegyüttes a fiatalok és felnőttek, míg a Csárdás táncegyüttes a gyerekek számára nyújt alkalmat a kikapcsolódásra és a néptánc aktív gyakorlására. Mindkét együttes heti szinten tart próbákat és állandó fellépői a vancouveri magyar programoknak. A rendezvények részeként fontos szerepet kap a zene is, hisz a talpalávaló muzsikát az 1997-ben alakult Forrás Banda szolgáltatja.
A színművészet is igen népszerű a városban, ugyanis itt tevékenykedik 1974 óta a Vancouveri Magyar Színház. Magyar nyelvű, színvonalas előadásokat szerveznek a helyi magyarok számára és bejárták már Magyarországot is. A közösség legfontosabb híreiről tájékozódhatunk a Tárogató újságból, mely havonta jelenik meg, illetve a Magyar Híd rádióból, mely minden vasárnap délután 8 órakor ad műsort. Tehát összegezve a Vancouveri Magyar Kulturális Egyesület otthont ad mindennek, ami magyar, vagy amit az itt élő magyarok alkottak, ebben a Kanada keleti részén fekvő városban. Gondoskodik arról hogy a közösség megmaradjon és bővüljön, illetve biztosítja, hogy a vancouveri magyarok számára legyen mód saját kultúrájuk mélyebb megismerésére és gyakorlatára különböző tevékenységeken keresztül, közben pedig egy kapcsolódási pont legyen az összes itt működő magyar szervezet részére.