„Legyenek mindnyájan egyek.” (János 17,21)
2013-ban végeztem az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, angol-német tanári mesterszakon. Néhány évnyi tanítás után az egyetem Nyelvtudományi Doktori Iskolájában alkalmazott nyelvészettel foglalkoztam, és 2018 nyarán sikeresen megvédtem disszertációmat, amelynek témája a nyelvi udvariasság volt.
Római katolikus, vidéki nagycsaládból származom, ahol gyermekkoromtól fogva érezhettem a közösség megtartó erejét, felnőve pedig a keresztény hit közösségi gyakorlásának különböző formáit ismertem meg. Egy bécsi kutatóút alkalmával 2018-ban a Pázmáneumban laktam, melynek kápolnájában sokszor találkoztam Bécsben élő magyarokkal, így bepillantást nyerhettem a diaszpórában élő magyarok életútjába és mindennapjaiba. Ezek az élmények indítottak arra, hogy adottságaimat én is egy külhoni magyar egyházi közösség szolgálatába állítsam.
A Kőrösi Csoma Sándor Program keretében 2018-2019-ben a müncheni Magyar Katolikus Egyházközségnél teljesítettem szolgálatot. Ez az időszak óriási kölcsönös gazdagodás volt számomra, mert mélyebben megérthettem saját magyarságomat és kereszténységemet. A következő évben az augsburgi Szent László Magyar Katolikus Misszió lesz az „új otthonom”, ahol továbbra is azért szeretnék tenni, hogy magyarként és keresztényként minél mélyebben megéljük az egymással való egységet. Vágyam, hogy a közösségi együttlétek, a közös zene, éneklés és az egyházi ünnepekhez kapcsolódó magyar hagyományok segítségével közelebb kerüljünk egymáshoz és Istenhez. A Misszió kötelékében működő Szent Piroska Hétvégi Magyar Iskola és Óvoda lehetővé teszi számomra, hogy a jövő generációjának magyar anyanyelvi tudását bővíthessem, és különböző tevékenységek révén magyar identitásukat is erősítsem.
Egy fordítói munka kapcsán nagyon közel került hozzám Mindszenty József személye, aki életének utolsó szakaszát a világban szétszóródott magyarságnak szentelte. Célom, hogy ösztöndíjasként közelebbről megismerjem és megismertessem az ő szellemi örökségét. Ennek kapcsán interjús kutatómunkát kezdtem Münchenben és Augsburgban, melyet szeretnék a következő évben tovább folytatni, ezzel is készülve is bíborosunk boldoggá avatására.
Mindszenty bíboros nagy álma nyomán pedig szeretném, ha megtapasztalnánk az ima közösségformáló és összetartó erejét, és egyúttal a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus előkészületeibe is bekapcsolódnánk. Nagy öröm lenne számomra, ha ezen a jeles eseményen a Bajorországban élő magyarság köréből is minél többen részt tudnának venni.