„ …mert a hazától távol mindig erőt ad a magyarul kimondott szó”
Pedagógus házaspár harmadik gyermekeként születtem Budapesten. Egyetemi tanulmányaimat 2011-ben kezdtem az Eötvös Loránd Tudományegyetem germanisztika alapszakán. Már gimnazista koromban is érdekeltek a német és magyar történelmi, kulturális és művelődéstörténeti kapcsolatok, így a német szak ideális választásnak bizonyult. 2012-ben felvettem a magyar mint idegen nyelv mellékszakot, amit nagyon megszerettem, mert teljesen új szemléletmóddal ismertetett meg. Azzal a képességgel, hogy a saját anyanyelvemet és kultúrámat egy külső érdeklődő szemével láthassam, és olyanok számára közvetíthessem, akik még nem tudnak sokat rólunk (a magyarság iránt érdeklődő külföldiek), vagy akik már nem tudnak sokat rólunk (általában a magyar felmenőkkel rendelkező, külföldön élő fiatalabb generációk).
Az egyetemi alapképzést követően felvételt nyertem az ELTE tanári mesterszakára, ahol ugyanúgy német és magyar mint idegen nyelv szakon tanultam tovább. Egyetemi éveim alatt igyekeztem a német nyelvű országok kultúráját személyesen is megismerni, és megtudni, ők hogyan látnak minket, magyarokat. Ezért pályázatokat írtam, és ezekből ötöt meg is nyertem. Németországi kiküldetéseim alkalmával mindig jelentős szakmai és emberi gyarapodással tértem haza, és minden siker új siker elérésére ösztönzött.
2018 februárjában megszereztem a tanári diplomát, és a Kőrösi Csoma Sándor Program résztvevőjeként az egyetemi évek alatt megszerzett tudást máris a külhoni magyarság szolgálatába állíthatom. Célom, hogy folytassam a korábbi ösztöndíjasok által megkezdett közösségépítő munkát, hogy tanárként az identitásukban magyar, de nyelvükben már dominánsan a németet használó fiatalokkal megszerettessem szüleik, nagyszüleik anyanyelvét, és hogy magabiztos nyelvtudást adjak nekik.