„A magyarság nem kalapdísz, hanem a szíve mélyében viseli a magyar, mint tenger csigája a gyöngyét. A magyarságunk érzése mélyen bent ég bennünk, hogy szinte magunk sem tudunk róla, mint a tűzhányó hegyek, amelyek hideg kőhegyek, de egyszer megmordulnak.” – Gárdonyi Géza
Budapesten születtem, 8 évesen kerültem bele a cserkészetbe, amióta az eszemet tudom mindig ebben a közösségben éltem. Számomra a cserkészet egy igazán megtartó közeget jelent, ahol tudok fejlődni számos területen, megtanít másokon megfelelően segíteni és a nehézségekben is kitartani. 11 éve vagyok őrsvezető és voltam több szerepkörben is a vezetőképzésekben és a Magyar Cserkészszövetég munkájában. Ezek során volt alkalmam a tudásomat és lelkesedésemet is átadni a fiatalabbaknak. Cserkészvezetői munkám során mindig lenyűgözött az, hogy ez a közösség mennyi értéket és megtartó erőt képes adni a tagjainak. A tábortüzek, a közösen leküzdött nehézségek, a túrák és a heti őrsgyűlések össze tudnak hozni teljesen különböző embereket is és fényt tudnak vinni a szürkébb hétköznapjaikba.
A cserkészet nagyban hozzájárult ahhoz is, hogy már egészen korán érdeklődjek a természet szeretete, a túrázás, a hit, valamint a magyar kultúra iránt. Utóbbi esetében a népdalok gazdag érzelemvilága és a magyar történelmi keretmesék vitték a prímet. Később döbbentem rá, hogy az, hogy rengeteg népdalt ismerek, nagyon nagy érték a mai világban, még Magyarországon is egyre kevesebben ismerik ezt a kultúrát, pedig nagyon büszkék lehetünk rá. Ezek az élményeim vezettek oda, hogy két éve elkezdtem néptáncot tanulni a Műegyetemi Néptáncegyüttesben. Megtapasztaltam az elmúlt években azt, hogy a néptánc, a táncházak világa milyen közösségformáló erővel bír.
A családomban több rokonom is van, aki 56-os menekültként végül Kanadában vagy az USA-ban telepedett le, és akikkel az évek alatt a kapcsolat mindig megmaradt. Őket megismerve már kisgyerekkoromtól kezdve érdekelt a tengerentúli magyarság sorsa. Jó azt látni, hogy számukra mennyire fontosak a magyar értékek.
Végzettségemet tekintve pszichológus vagyok. Bízom benne, hogy ezen ismereteimet is tudom kamatoztatni a közösségek fejlesztésében. Fontosnak tartom azt, hogy megismerjem az embereket és megértsem őket, és ha lehet tudjak nekik támaszt adni, meghallgatni őket és aktívan tenni a jóllétükért.
A Kőrösi Csoma Sándor Program keretében szeretném minél több emberrel megosztani a magyar kultúra csodáját, a verseket és meséket, a népdalok és népmesék érzelemgazdag világát. Szeretném minél több emberrel megosztani a cserkészethez fűződő lelkesedésem, akár egy délutáni játékon, akár egy tábortűzön vagy túrázáson. Szeretném a külhoni magyarok körében tovább erősíteni a magyarság érzését, valamint a cserkész közösségekben rejlő értékeket.