„A zene a legjobb eszköz a különböző kultúrák közötti híd szerepére.” (Fischer Iván)
A zene egy közös nyelv, amely nem ismer határokat. Lehetünk a világ bármely pontján, egy dallam eléneklése közben olyan közösségi élményeket tapasztalhatunk, melyet a hétköznapi rohanásban kevésbé tudunk megélni.
A népdalok és a népzene interpretálása közben én is megtapasztalhattam már ezt az átütő energiát. Gyermekkoromtól kezdve foglalkoztat a népdalok világa, valamint a rendezvényszervezés. Zalai fiatalként szüleimmel a helyi közösségben, Nován kezdtem először énekelni. A székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban eltöltött évek, majd zeneakadémiai tanulmányaim egyaránt megerősítettek, hogy a közösségekért tenni, valamint zenével nevelni fontos feladat napjainkban. Az egyetemi évek alatt a koncertezés mellett elkezdtem tanítani a Bartók Konzervatóriumban, valamint népzenei kurzusokat, táborokat, fesztiválokat szerveztem Zalában illetve az ország több pontján.
Az elmúlt években többször volt szerencsém megfordulni a határon túli, valamint a világon szétszóródott diaszpóra-magyarság köreiben. Pályám során egyik elsődleges célomnak tartom, hogy minél több magyarhoz eljuttassam kulturális értékeinket. Ezen céljaim megvalósítása érdekében jelentkeztem a Kőrösi Csoma Sándor Programra. Örömmel vállalom ezt az izgalmas és felelősségteljes kihívást, melynek során szeretnék hozzájárulni a helyi magyarság kulturális életéhez programok szervezésével, valamint zenei értékeink közvetítésével.